Google

Wyciągnijcie albumy z szaf! Aplikacja Google PhotosScan poprawi nawet bardzo stare zdjęcia

Tomasz Popielarczyk
Wyciągnijcie albumy z szaf! Aplikacja Google PhotosScan poprawi nawet bardzo stare zdjęcia
36

Google właśnie udostępnił swoim użytkownikom aplikację, która ma dać nowe życie ich starym fotografiom. Jeżeli mamy w domach albumy ze zdjęciami sprzed lat, nadeszła pora, aby je odkurzyć i zdigitalizować.

Postępująca cyfryzacja naszego życia sprawiła, że chyba każdy zastanawiał się przynajmniej raz nad cyfryzacją swoich starych fotografii. W tej formie są one zwyczajnie bardziej bezpieczne i niepodatne na niszczycielski wpływ czasu. Sęk w tym, że to wymaga wysiłku i zachodu. Część z nas nie ma nawet skanera w domu. Google wychodzi na przeciw tym problemom, udostępniając aplikację PhotoScan.

PhotoScan to program powiązany z Google Photos. Jak sama nazwa wskazuje, ma on nam służyć do skanowania starych fotografii. Zastosowany algorytm automatycznie wykrywa krawędzie i orientację, poprawia perspektywę, usuwa odbicia światła oraz przesyła poprawioną fotografię prosto do bazy Google Photos. Wszystko to za pomocą jednego stuknięcia palcem w ekran. Jak to działa w praktyce? Możecie zobaczyć w poniższym materiale wideo:

Oczywiście na tym nie koniec, bo stare zdjęcia często mają niską jakość. Tutaj znowu w sukurs przychodzą nam algorytmy. Automatyczne ulepszanie w Google Photos ma nie tylko dokonać automatycznej poprawy, ale również zaproponować nam kilka motywów. Do dyspozycji mamy też ręczne ustawienia, za pomocą których dostosujemy ekspozycję, cienie, kontrast itp.

Aktualizacja dla Google Photos ma być dostępna dla wszystkich użytkowników już od dziś. PhotoScan znajdziecie natomiast w AppStore oraz Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GooglezdjęciaGoogle+ Photos