Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Google testuje nową stronę główną YouTube. Wiemy już jak ją aktywować!

23

Google raz na jakiś czas funduje solidny lifting swoim czołowym usługom. Sama wyszukiwarka zmieniała się już dziesiątki razy, co dawało różne efekty - czasem lepsze, czasem gorsze. Teraz przyszła kolej na YouTube. Część użytkowników otrzymała możliwość przetestowania nowej strony głównej serwisu, kt...

Google raz na jakiś czas funduje solidny lifting swoim czołowym usługom. Sama wyszukiwarka zmieniała się już dziesiątki razy, co dawało różne efekty - czasem lepsze, czasem gorsze. Teraz przyszła kolej na YouTube. Część użytkowników otrzymała możliwość przetestowania nowej strony głównej serwisu, która sprawia wrażenie, jakby była wzorowana na interfejsie... Pinteresta.

Oczywiście nie możemy wariować i przypisywać wszystkiemu, co posiada rozciągnięte na całą szerokość strony szare boksy wyglądu Pinteresta. Coś jest jednak w eksperymentalnym interfejsie YouTube, co mocno kojarzy się z tym serwisem społecznościowym.

Użytkownicy, którzy biorą udział w testach, są przekierowywani na specjalną stronę youtube.com/lohp. Jednak wszyscy pozostali, którzy nie są częścią eksperymentu, wpisując ten adres w przeglądarkę otrzymają informację o błędzie 404.

Nowy interfejs prezentuje się całkiem nieźle. Widać, że Google poszedł w stronę dużych uproszczeń i minimalizmu. W rezultacie znikła ogromna liczba opcji i odnośników. Pozostały tylko boksy z klipami wideo oraz górująca nad nimi wyszukiwarka z przyciskami Browse, Upload i informacją o zalogowaniu. Na uwagę zasługuje ramka znajdująca się tuż pod nimi, gdzie umieszczono polecane nagrania. Dzielą się one na kilka kategorii: najpopularniejsze, najnowsze, muzyka i wybrane specjalnie dla użytkownika.

Muszę przyznać, że wcale nie narzekałbym, gdyby testowana strona główna trafiła na stałe do YouTube'a. Jest bardzo przejrzysta i intuicyjna, czego trochę brakuje obecnemu rozwiązaniu. Szkoda, że Google nie zdecydował się na nieskończone przewijanie, wtedy odbiór wideo z subskrybowanych kanałów byłby jeszcze łatwiejszy.

Jeżeli jesteście ciekawi nowego interfejsu i chcecie go przetestować sami, wystarczy, że zmienicie język na YouTube na angielski (US), a w konsoli przeglądarki (Ctrl + Shift + J dla Chrome, Ctrl + Shift + K dla Firefoksa, Ctrl +Shift + I dla Opery lub F12 dla IE) wstawicie poniższy kod podmieniający (cudzysłowy musicie wpisać "ręcznie", bo Wordpress je przekształca i kod nie działa. Gotowy kod do skopiowania tutaj - dzięki, Jędrzej Wasielewski) ciasteczko i zatwierdzicie Enterem.

document.cookie=″VISITOR_INFO1_LIVE=eKxEWQ3xcc8; path=/; domain=.youtube.com″;window.location.reload();

Po tym sprytnym zabiegu strona pod adresem youtube.com/lohp odsłoni przed Wami nowy interfejs. Oczywiście nie zapomnijcie potem podzielić się swoimi wrażeniami na jego temat. Czekam w komentarzach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubeGooglezmiany