Gry

Telewizor i kontroler - nie potrzebujesz nic więcej, by grać. Stadia i GeForce NOW na smart TV LG

Konrad Kozłowski
Telewizor i kontroler - nie potrzebujesz nic więcej, by grać. Stadia i GeForce NOW na smart TV LG
38

LG ogłosiło wprowadzenie usług streamingowych z grami na swoje telewizory. Google Stadia oraz NVIDIA GeForce NOW trafią na smart TV LG w tym roku.

Google Stadia i GeForce Now na telewizorach LG

Za nami arcyciekawe miesiące, w których rywalizacja pomiędzy usługami streamingowymi z grami nabrała rumieńców. GeForce NOW wspiera coraz większą liczbę sklepów (Steam, Epic, GOG, Ubisoft) i coraz więcej gier, a Stadia wkroczyła do Polski (oraz innych krajów) nabierając tempa.

Google Stadia w Polsce. Wszystko, co musisz wiedzieć

Dynamiczna rozbudowa biblioteki gier oraz zapowiedzi kolejnych premier na pewno cieszą użytkowników, a dzisiejsze wieści o udostępnieniu obydwu usług streamingowych, Stadia oraz GeForce NOW, na telewizorach LG to fenomenalna wiadomość.

GeForce NOW i Google Stadia na telewiorze

Do tej pory z GeForce NOW na telewizorze można było skorzystać dzięki Shield TV, która jest uniwersalnym, ale niezbyt tanim urządzeniem. W przypadku Stadii wymagane jest posiadanie dedykowanego kontrolera Wi-Fi oraz Chromecasta Ultra. Wiele wskazuje na to, że Stadia wkroczy na Google TV (następca lub oddzielna platforma od Android TV, Google nie określiło swojego stosunku do nowości), ale co z pozostałymi telewizorami, które używają innych systemów, niż ten od Google?

Za słaby pecet na Cyberpunka 2077? Jak działa na Stadia i GeForce NOW

Samsung nie zapowiedział nic w kontekście Tizena, ale nie brakowało plotek na temat zbliżającej się premiery Grania w chmurze dzięki Xbox Game Pass. LG, dość blisko współpracujące z Google (obecność aplikacji Filmy Google na webOS oraz Asystenta Google) postawiło na Stadię.

Jakie modele są wspierane? Kiedy pojawią się aplikacje?

Nie zostało jeszcze ujawnione, na jakich konkretnie modelach pojawią się obydwie aplikacje - te szczegóły mają zostać udostępnione w najbliższym czasie, więc zaktualizujemy o nie wpis, gdy tylko się pojawią. Co do daty premiery, Stadia ma zawitać na webOS-a w najbliższych miesiącach, zaś GeForce Now pojawi się na smart TV LG do końca tego roku.

LG poinformowało, że w chwili wprowadzania, usługa Stadia będzie dostępna tylko na telewizorach LG smart TV z systemem operacyjnym webOS 6.0. Usługa zostanie udostępniona w telewizorach LG z system webOS 5.0 jeszcze w tym roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu