Google

Google spełnia marzenia hipochondryków [prasówka]

TP
Tomasz Popielarczyk
0

Doktor Google będzie teraz diagnozował skuteczniej. Google wprowadza do swojej wyszukiwarki funkcję wyświetlania szczegółowych informacji na temat danej choroby. Nie będziemy musieli zatem już przeglądać dziesiątek stron, żeby dowiedzieć się, co nam dolega. Chyba. Doktor Google jeszcze lepszy...

Doktor Google będzie teraz diagnozował skuteczniej. Google wprowadza do swojej wyszukiwarki funkcję wyświetlania szczegółowych informacji na temat danej choroby. Nie będziemy musieli zatem już przeglądać dziesiątek stron, żeby dowiedzieć się, co nam dolega. Chyba.

Doktor Google jeszcze lepszy

Informacje medyczne mają teraz stać się częścią Grafu Wiedzy. W ramach tego rozszerzenia możliwości wyszukiwarki Google (a w szczególności asystenta Google Now) internauci zobaczą od razu po wpisaniu nazwy choroby panel z informacjami na jej temat. To niewątpliwie odpowiedź na trendy. Google jest codziennie wykorzystywany do diagnozowania chorób i często zastępuje lekarza - pisaliśmy o tym zarówno my jak i inne media. Teraz wykorzystywanie wyszukiwarki w tym celu będzie jeszcze prostsze. Pytanie, czy to dobrze.

Flipbopard w przeglądarce

Flipboard uruchomił swoją przeglądarkową wersję, co oznacza w skrócie tyle, że możemy teraz przekształcić strony www w przepiękny animowany magazyn. Serwis działa na każdym urządzeniu - zarówno desktopach jak i urządzeniach mobilnych. Po zalogowaniu użytkownik uzyskuje dostęp do wszystkich swoich źródeł, a także intuicyjnego mechanizmu przerzucania stron. Serwisy agregujące newsy typu curation mają solidnego konkurenta.

Tysiące internautów z zablokowanym Twitterem

Dzisiejszej nocy tysiące internautów doświadczyło dziwnego problemu z Twitterem. Przy każdej próbie opublikowania posta serwis informował o zablokowaniu konta z powodu wykrycia nienaturalnej aktywności (słowem - jesteśmy robotem i nie możemy publikować). Błąd został już naprawiony, ale miny tych wszystkich osób, które doświadczyły blokady musiały być nietęgie.

Facebook będzie sprzedawał w grupach

Niebawem użytkownicy aplikacji mobilnej Facebook Groups otrzymają dostęp do nowej, interesującej funkcji - przycisku "sprzedaj". Ma on pozwalać na umieszczanie w grupach ogłoszeń dotyczących sprzedaży różnego rodzaju przedmiotów lub usług. Internauta będzie miał do dyspozycji niewielkie pole do wprowadzenia opisu oraz dodania zdjęć. Potem jednym dotknięciem ekranu będzie można też oznaczyć przedmiot jako sprzedany. Do dyspozycji internautów oddana zostanie również funkcja wyświetlania listy wszystkich ogłoszeń umieszczonych w grupie.

Galaxy Note 4 z Lollipopem

Ruszyła aktualizacja Samsunga Galaxy Note 4 do Androida 5.0 Lollipop. Nowa wersja waży blisko 1 GB i wymaga przynajmniej 3 GB wolnego miejsca w pamięci urządzenia. Z listy zmian wynika również, że Samsung wprowadził poprawki dotyczące wyświetlania powiadomień (prawdopodobnie wynika to z jednej z funkcji Lollipopa). Póki co proces aktualizacji ruszył jedynie w naszym regionie. Pozostali muszą czekać (Fot. autorstwa @Robsonique).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu