Internet

Google rozszerza definicję newsa, Facebook już oficjalnie właścicielem WhatsApp

TP
Tomasz Popielarczyk
0

Teraz w wyszukiwarce Google, w sekcji wiadomości zobaczymy newsy z innych, dość niespodziewanych źródeł. Wygląda na to, że Google rozszerza ich definicję. Tymczasem Facebook finalizuje przejęcie WhatsAppa stając się właściwie liderem rynku mobilnych komunikatorów. Nie zapominajmy też o 64-bitowym pr...

Teraz w wyszukiwarce Google, w sekcji wiadomości zobaczymy newsy z innych, dość niespodziewanych źródeł. Wygląda na to, że Google rozszerza ich definicję. Tymczasem Facebook finalizuje przejęcie WhatsAppa stając się właściwie liderem rynku mobilnych komunikatorów. Nie zapominajmy też o 64-bitowym procesorze w nowym Samsungu Galaxy oraz rozpoczęciu sprzedaży nowego zegarka LG.

Newsy w Google z innych źródeł

Google rozszerza obszar poszukiwania newsów. Od teraz w wyszukiwarce wiadomości uwzględniany będzie m.in. Reddit. To nie koniec, bo rzecznik firmy przyznaje, że nieustannie poszukiwane są nowe źródła, z których pochodziłyby różnego rodzaju opinie i punkty widzenia. Ma to uczynić usługę bardziej uniwersalną. Sęk w tym, jak słusznie zauważa, The Next Web, że treści z tego typu serwisów często są dość specyficzne. Przykład powyżej. To teraz czekamy na efektywniejsze indeksowanie naszego Wykopu?

Facebook już oficjalnie właścicielem WhatsApp

Facebook dopiął swego, uzyskał zgodę regulatorów rynku i ostatecznie sfinalizował przejęcie komunikatora WhatsApp. Opiewająca na 19 mld dolarów akwizycja stała się faktem, a Zuckerberg ma teraz w garści lwią część rynku mobilnych komunikatorów.  Jan Koum, dotychczasowy CEO i założyciel WhatsApp został włączony w struktury Facebooka. Żadnych konkretnych planów póki co nie ujawniono, więc trudno spekulować, co stanie się z usługą dalej.

Rusza sprzedaż LG G Watcha R

Niestety tylko w Korei. Od 14 października na LG G Watch będzie dostępny na półkach sklepowych w swoim rodzimym kraju. Co z innymi regionami? Tutaj ma pojawić się niedługo potem. Wyposażony w ekran OLED o średnicy 1,3 cala , Snapdragona 400, 512 MB RAM i 4 GB ROM smartwatch może okazać się solidną konkurencją dla Motoroli Moto 360, która zaliczyła wpadkę z czasem pracy na baterii (podobno ostatnia aktualizacja znacząco poprawiła ten stan rzeczy).

64-bitowy procesor w Samsungu Galaxy A5

W bazie GFXbench pojawił się Samsung Galaxy A5. Wygląda na to, że będzie on wyposażony w 64-bitowy procesor Qualcomma - Snapdragona 410. W połączeniu z 4,8-calowym ekranem HD, 2 GB RAM-u i aparatem 12 Mpix da to całkiem solidną słuchawkę. Prawdopodobnie będziemy mogli się spodziewać również aluminiowej obudowy. Czy to wystarczy, aby podreperować finanse? Ostatni kwartał dla Samsunga nie był łaskawy...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleFacebookWhatsapp