Google

Google Realtime Search powraca! Plus wsparcie dla tagów w postach

Grzegorz Ułan
Google Realtime Search powraca! Plus wsparcie dla tagów w postach
11

Zapowiadany przez nas w sierpniu powrót wyszukiwania w czasie rzeczywistym zawitał w końcu w Google Plus. Dodatkowo Google dodało wsparcie do otagowanych wpisów. To bardzo dobra wiadomość dla użytkowników Google+. Porównywalna z otworzeniem się tego serwisu społecznościowego dla wszystkich. N...

Zapowiadany przez nas w sierpniu powrót wyszukiwania w czasie rzeczywistym zawitał w końcu w Google Plus. Dodatkowo Google dodało wsparcie do otagowanych wpisów.

To bardzo dobra wiadomość dla użytkowników Google+. Porównywalna z otworzeniem się tego serwisu społecznościowego dla wszystkich. Nie trudno sobie wyobrazić jak przydatna to funkcja przy wyszukiwaniu interesujących nas informacji czy śledzenia na żywo ważnych wydarzeń, mających aktualnie miejsce. Dopiero z funkcją wyszukiwania na żywo widać potencjał tego serwisu społecznościowego, także jak wiele jest w nim zamieszczanych wpisów na poszczególne tematy.

Sama usługa działa po kliknięciu w wyszukiwarce G+ opcji "Najnowsze". Wyszukiwanie można wstrzymywać i uruchamiać ponownie.

Druga z nowości, wsparcie dla hashtagów, ucieszy przede wszystkim użytkowników, którzy systematycznie dodawali już wcześniej tagi do swoich wpisów. Wprawdzie Google zastrzega, iż wyszukiwanie słów działa bez tego, ale korzystna dla wszystkich jest opcja przenoszenia po kliknięciu w dany tag do innych wpisów na dany temat.

Obydwie te nowości na Google Plus powinny zachęcić i przyciągnąć rzesze nowych użytkowników. Zwłaszcza tych, którym podobne funkcje podobają się w Twitterze. Jednak z uwagi na znikome możliwości przekazywania w krótkich wiadomościach, czasem wymagających obszernych opisów, wydarzeń, z chęcią będą korzystać z nich na G+, gdzie już teraz możemy znaleźć mnóstwo ciekawych informacji, dyskusji na ciekawe tematy, czy też relacji z aktualnych wydarzeń.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu