Google

Projekt Z - Zynga chce się usamodzielnić

Grzegorz Ułan
Projekt Z - Zynga chce się usamodzielnić
2

Swoją potęgę w grach, Zynga zbudowała dzięki Facebookowi. Wprawdzie same uruchomienie własnego serwisu z grami, nie oznacza jeszcze oderwania się od swoich korzeni, zwłaszcza że w Projekt Z, łączyć się będziemy ze znajomymi poprzez Facebook Connect. Jednak uruchomienie nowego projektu to jednoznaczn...

Swoją potęgę w grach, Zynga zbudowała dzięki Facebookowi. Wprawdzie same uruchomienie własnego serwisu z grami, nie oznacza jeszcze oderwania się od swoich korzeni, zwłaszcza że w Projekt Z, łączyć się będziemy ze znajomymi poprzez Facebook Connect. Jednak uruchomienie nowego projektu to jednoznaczny sygnał, iż Zynga, w najbliższym czasie, będzie dążyła do usamodzielnienia się dla swoich produkcji.

Każdy gracz będzie miał swój nick - Ztag - w postaci zynga.com/profile/nasz nick. Nie trudno się domyśleć, iż będziemy mogli grać w swoje ulubione pozycje pod jednym nickiem. Pod jednym też adresem będziemy mieli dostępne, wszelkie informacje odnośnie swojej aktywności we wszystkich grach. Facebook, pozostanie jedynie platformą do łączenia się ze swoimi znajomymi i dzielenia się wynikami.

Tutaj trzeba też zaznaczyć, iż budowanie popularności Zyngi i Facebooka było wzajemne. Wielu użytkowników przyciągnęły do Facebooka właśnie gry. Czy odejdą do Projektu Z? Część na pewno. Głównie gracze, którzy przebywali na FB, tylko dla tych gier. Dla wielu z nich, granie kojarzy się z Zyngą nie z samym Facebookiem. Zynga to już silna marka, która dojrzała na tyle by móc istnieć na rynku gier, już samodzielnie.

A oto nowe gry:

CastleVille

Średniowieczna sceneria - Budujemy zamek, królestwo, księżniczki itp:).
Wyjątkowość tej gierki sprowadza się do muzyki towarzyszącej, nagranej w Seatle przez 75 osobową orkiestrę i chór.

Zynga Bingo

Bingo:). To druga pozycja z serii Casino, obok Zynga Poker, między tymi dwoma grami będzie można sobie wymieniać swoje żetony. Gra podzielona na dwa tryby Pirates Paradise i Vegas Lights.

Hidden Chronicles


To najciekawsza, jak dla mnie pozycja. Szukanie ukrytych przedmiotów
Jeżeli nie wprowadzą tego do Google+ wrócę dla tej gierki do Facebooka:), oczywiście tylko aby pograć w tą pozycję:).

DreamZoo


Pierwsza gra w tematyce zoo. Budujemy i pomagamy znajomym w gromadzeniu zwierząt. No i wszystko co związane z prowadzeniem ogrodu zoologicznego:). Wkrótce gra dostępna będzie w Apple AppStore w wielu językach.

Mafia Wars 2


Pierwsza z nowości dostępna od razu na dwie platformy społecznościowe Google+ oraz Facebooka. Kontynuacja popularnej pierwszej części, dostępnej na Facebooku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookZynga