Świat

Google poprawia Buzz - tym razem powiadomienia email

GM
Grzegorz Marczak
5

Google jest zaskakująco aktywne jeśli chodzi o Buzz-a i jego poprawki. Widać, że grupa tworząca go przykłada dużą wagę do opinii użytkowników i stara się wdrażać i poprawiać funkcje które są najczęściej przyczyną narzekań. Tym razem zabrali się za powiadomienia mailowe. Buzz generuje ich bardzo dużo...

Google jest zaskakująco aktywne jeśli chodzi o Buzz-a i jego poprawki. Widać, że grupa tworząca go przykłada dużą wagę do opinii użytkowników i stara się wdrażać i poprawiać funkcje które są najczęściej przyczyną narzekań. Tym razem zabrali się za powiadomienia mailowe. Buzz generuje ich bardzo dużo i praktycznie przy każdej okazji a co gorsza nie mieliśmy na nie żadnego wpływu przez co wiele osób tworzyło specjalny filtr wyrzucający je z inobxa.

Teraz do konfiguracji gmail w sekcji Buzz, doszła możliwość zdefiniowania w jakim przypadku chcemy dostawać powiadomienia email. Do wyboru mamy trzy opcje przedstawione na poniższym obrazku:Bardzo przydatne możliwości ponieważ nie chcę całkowicie rezygnować z powiadomień mailowych, które są bardzo fajnie zintegrowane z gmailem. Chce natomiast pozbyć się ich w przypadkach kiedy np ktoś inny skomentuje ten sam wątek, który ja komentowałem itp.

Google nie rozwiązało cały czas najważniejszego problemu w Buzz czyli sortowania newsów - metoda, którą teraz stosują nie dość że wprowadza bałagan to jest jeszcze powodem dla którego wiele ciekawych wpisów po prostu ucieka mi z przed oczu. Mam nadzieję, że zajmą się tym szybko - choć jak widać nie jest to takie proste a nie chcę wprowadzić klasycznego układu z najnowszymi wpisami na samej górze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlegoogle buzz