Świat

Move czyli nowy kontroler do gier na PlayStation

Grzegorz Marczak
Move czyli nowy kontroler do gier na PlayStation
19

Sony jeszcze w tym roku chce zaprezentować własny kontroler ruchu który jest zbliżony do tego co oferuje teraz konsumentom konsola Wii. Za cenę około 100 dolarów dostaniemy pakiet zawierający Move, kamerę oraz jedną grę. Zasad działania Move opiera się właśnie na kamerze, która będzie śledzić ruch...

Sony jeszcze w tym roku chce zaprezentować własny kontroler ruchu który jest zbliżony do tego co oferuje teraz konsumentom konsola Wii. Za cenę około 100 dolarów dostaniemy pakiet zawierający Move, kamerę oraz jedną grę. Zasad działania Move opiera się właśnie na kamerze, która będzie śledzić ruch specjalnych świateł umieszczonych na padach które trzymamy w ręce. Podobno dzięki tej technologii zyskuje się dużo większą skuteczność i dokładność w odczytywaniu ruchów gracza.

Czy Move jest odpowiedzią na projekt Natal Microsoftu? W Natal jak wiemy do śledzenia ruchu gracza wykorzystywana będzie kamera 3D tak więc nie będziemy potrzebować żadnych kontrolerów - wystarczy stanąć w odpowiednim miejscu i wymachiwać rękami i nogami.Natal będzie też z tego co rozumiem dawać więcej możliwości interakcji w grze ponieważ nie ogranicza naszych gestów jedynie do rąk. Śledzenie ruchów całego ciała umożliwi również granie w takie gry jak chociażby piłka nożna itp. W przypadku Move kamera śledzi kontroler trzymany w ręce.

Z kolei Move dzięki swojemu pomysłowi na śledzenie światła emitowanego przez kontroler może faktycznie okazać się dokładniejsze niż kamera która musi odpowiednio reagować na ruch całego ciała. Dzięki temu ten sposób sterowania może być wykorzystany to bardziej zaawansowanych gier.

Nie da się ukryć, że zapowiada się ciekawy rok dla graczy. Konsole trzeciej generacji zyskujące nowy interfejs pomiędzy graczem a grą mogą zaprezentować zupełnie nowy sposób rozgrywki przy zachowaniu bardzo dobrej jakości grafiki jaką prezentują.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftXbox 360