Świat

Ruszył Google Apps Marketplace

Grzegorz Marczak
Ruszył Google Apps Marketplace
17

Google uruchomiło Marketplace dla wszystkich użytkowników Google Apps. Zaletą aplikacji dostarczonych przez ponad 50 partnerów Google ma być integracja z usługami Google - w tym przypadku nie chodzi jedynie o wspólne logowanie ale również o łączenie np. nowych biznesowych aplikacji z kalendarzem Go...

Google uruchomiło Marketplace dla wszystkich użytkowników Google Apps. Zaletą aplikacji dostarczonych przez ponad 50 partnerów Google ma być integracja z usługami Google - w tym przypadku nie chodzi jedynie o wspólne logowanie ale również o łączenie np. nowych biznesowych aplikacji z kalendarzem Google czy gmailem.

Dzięki temu użytkownicy Google Apps będą w stanie bardzo szybko dodać nową funkcjonalność lub kompletnie nowy produkt do swojego pakietu narzędzie z którego na co dzień korzystają.

Produkty w Apps Marketplace podzielone są na aplikacje i usługi. W każdej z tych grup jest potem podział na konkretne zastosowania takie jak np:Project Management, Sales & Marketing, Security & Compliance, Workflow. Każda z aplikacji jakie chcemy zainstalować (czy też właściwie dodać do naszych Google Apps) jest osobno wyceniana (Google podobno pobiera tylko 20% prowizji) przy czym znajdziemy również w sklepie dużo dobrych darmowych produktów jak chociażby pakiet programów graficznych Aviary.Pomysł z sklep z aplikacjami w tak zwanej chmurze wydaje mi się strzałem w dziesiątkę. Mimo dość dużego zainteresowania wszystkim co związane jest z cloud computing biznes i przedsiębiorcy mają tak naprawdę problem z dobraniem odpowiednich usług i połączeniem ich w spójną całość pomagającą zarządzać firmą.

Owszem każdy może znaleźć i używać aplikacje biurowe, wykupić licencję na CRM online czy też korzystać z aplikacji finansowych w chmurze. Wszystko to jednak będzie nie połączone ze sobą, trudne w zarządzaniu i administrowani a cała odpowiedzialność związana z wyborem najlepszych dostawców spada na użytkownika.

Google w swoim Marketplace pokazuje biznesowi, że większa część pracy została już wykonana. Dobrani zostali odpowiedni partnerzy, aplikacje są już ze sobą w pewien sposób zintegrowane, można nimi wszystkim zarządzać z jednego miejsca. Jedynie co musi zrobić właściciel firmy to zapłacić miesięczną czy roczną opłatę.

Wydaje mi się, że właśnie takiego podejścia oczekuje od dostawców usług w chmurze biznes.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGoogle Apps