Android

Google Play Games wreszcie nie będzie straszyć wyskakującymi okienkami [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google Play Games wreszcie nie będzie straszyć wyskakującymi okienkami [prasówka]
13

Jeżeli gracie na Androidzie, z pewnością kojarzycie aplikację Google Play Games. Jest to gamingowy HUB, który za pośrednictwem ogólnodostępnego API oraz Google Play Services pozwala nam zdobywać osiągnięcia, rywalizować ze znajomymi w rankingach i nie tylko. Teraz stał się mniej irytujący.

Google Play Games bez okienek

Wszystko sprowadza się do lepszego zarządzania uprawnieniami. Dzięki nowemu API gra nie będzie wymagała dostępu do większej liczby danych użytkownika, a tym samym nie wyświetli okienka z zapytaniem o zgodę na ich udostępnienie. Zrezygnowano również z integracji z Google+. Ten prosty zabieg zmienia model funkcjonowania Google Play Games, które teraz mogą sobie działać po cichu w tle i logować nas automatycznie, bez pytania o zgodę.

Otwarte Mistrzostwa Polski w Street Fighter V

Jeżeli jesteście dobrzy w bijatykach, nie możecie przejść obojętnie obok organizowanych przez m.in. Cenegę Mistrzostw Polski w Street Fightera V. Organizatorzy imprezy zaplanowali pięć imprez eliminacyjnych. W trakcie  nich wyłonieni zostaną najlepsi gracze, którzy zmierzą się ze sobą w wielkim finale:

  • 20.02.2016 - Saturn Kraków, CH Galeria Krakowska, ul. Pawia 5
  • 21.02.2016 - Saturn Poznań, CH City Center, ul. Stanisława Matyi 2
  • 27.02.2016 - Saturn Łódź, CH Port Łódź, ul. Pabianicka 245
  • 28.02.2016 - Saturn Szczecin, CH Kaskada, al. Niepodległości 36
  • 12.03.2016 – eliminacje i finały w CH Złote Tarasy, w Warszawie

W wielkim finale zaplanowanym na 12 marca w Warszawie zmierzy się ze sobą 16 najlepszych zawodników. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym pieniężne.

Nowe centrum danych Facebooka

Facebook ogłosił plany budowy nowego centrum danych w Irlandii. Placówka o powierzchni 227 hektarów stanie w jednej z tamtejszych wiosek - Clonee. Podstawą jej działania mają być odnawialne źródła energii. Początek jego działania zaplanowano na 2017 lub 2018 rok. TO już szóste centrum danych Facebooka. W lipcu ubiegłego roku serwis zapowiedział budowę analogicznej placówki w Fort Worth w Texasie.

Google płaci zaległe podatki w UK

130 mln funtów - tyle Google musi zapłacić zaległego podatku w Wielkiej Brytanii. Jest to rezultat wieloletniego dochodzenia, jakie prowadził tamtejszy urząd podatkowy. Dotąd bowiem Google nie płacił w kraju podatków od przychodów ze sprzedaży reklam, przenosząc to do innych krajów. Teraz firma musi spłacić wszelkie zaległości łącznie z odsetkami. Nie będzie mogła też stosować podobnych praktyk w przyszłości. Brytyjczycy uznali wynik postępowania za pierwsze ważne zwycięstwo w kampanii mającej zmusić wielkie firmy do płacenia podatków w kraju, w którym działają. Może w Polsce również należałoby się zainteresować tematem?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu