Google

Chętnie zobaczyłbym "średniaki" w linii Google Pixel. I możliwe, że niebawem będę miał okazję

Kamil Świtalski
Chętnie zobaczyłbym "średniaki" w linii Google Pixel. I możliwe, że niebawem będę miał okazję
28

Smartfon ze średniej półki z linii Google Pixel? Czemu nie — plotki na jego temat przybierają na sile!

Linia smartfonów Google Pixel cieszy się ogromnym powodzeniem i od początku może liczyć na całą masę pochwał. High-endowe słuchawki na dobre zadomowiły się na rynku — i specjalnie mnie to nie dziwi, Android rzadko gdzie indziej działa równie sprawnie, co tam. Ale poza flagowcami na rynek miałyby trafić także średniaki sygnowane marką Google Pixel. Mówi się o nich nie od dziś, pierwszy raz usłyszeliśmy o nich jeszcze wiosną:

Zobacz też: Genialne nowości i aktualizacje dla większości nowych smartfonów – Android 9.0 Pie będzie genialny  

Teraz temat powraca za sprawą najnowszej wersji ARCore. Ekipa Android Police z typową dla siebie dociekliwością prześwietliła kod aplikacji i znalazła tam dwa modele, których próżno jeszcze szukać na rynku. Ich nazwy kodowe to Bonito oraz Sargo — i patrząc wstecz na konwencję rybich nazw dla urządzeń Google, a także dokładając do tego wcześniejsze plotki — nadzieja na średniaki od giganta znów odżyła. Tym bardziej, że po drodze — raptem kilka tygodni temu — wspomniany Bonito trafił na łamy GFXBench ze Snapdragonem 710 — wszystko zatem zaczyna układać się w logiczną całość. O Sargo słyszymy po raz pierwszy, ale kto wie, może podobnie jak flagowe modele, tutaj też mowa o dwóch wariantach: większym i mniejszym, aby jeszcze lepiej wpasować się w potrzeby wszystkich klientów.

Na tę chwilę to tylko plotki i domniemania — ale przecież wielokrotnie już byliśmy świadkami, jak takowe zamieniały się w pełnoprawne projekty, z których kilka miesięcy później korzystały tysiące ludzi na całym świecie. Nie powiem: taki projekt od Google byłby ciekawy. Taki pokaz jak dobrze Android Pie może działać na innych, niż topowe, podzespołach byłby ciekawy!

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu