Mobile

Google Pixel kontra reszta świata. Kto wygrywa na papierze?

Tomasz Popielarczyk
Google Pixel kontra reszta świata. Kto wygrywa na papierze?
42

Jesteśmy świeżo po premierze pierwszych w historii smartfonów Google'a. Zapewne zastanawiacie się teraz, jak wypadają na tle bardziej doświadczonej konkurencji. Zebraliśmy ich dane techniczne w jednym miejscu i zestawiliśmy z najgroźniejszymi rywalami.

Google Pixel oraz Pixel XL to urządzenia dobrze wpisujące się w górną półkę cenową. Oba powstały w fabrykach HTC, oba zostały wykonane z materiałów klasy premium i wyposażone w topowe podzespoły - z mocnym SoC Snapdragon 821 na czele. Google odpowiednio je też wycenił. Cena modelu Pixel zaczyna się od 649 dolarów, a za większego Pixel XL zapłacimy 769 dol. Właściwie to nie my zapłacimy, bo smartfony nie trafią do Polski. Google najwyraźniej zdaje sobie sprawę z tego, że nie znajdzie u nas zbyt wielu zainteresowanych (segment premium jest już podzielony przez Apple i Samsunga), a więc skupia się na rynkach bardziej rozwiniętych. Najbardziej zapalonym fanom pozostanie zatem sprowadzenie tych urządzeń zza granicy.

Czy jednak warto? Poniższa tabelka powinna wiele wyjaśnić.

Pod względem parametrów Pixel oraz Pixel XL zdecydowanie nie odstają od konkurencji. Problemem mniejszego może być bateria - praktyka pokazuje, że 3000 mAh to w tym segmencie minimum. Oba cierpią też na... nudę. Nie uświadczymy tutaj żadnych rewolucyjnych nowości czy chociażby wodoszczelnych konstrukcji, które ostatnio stały się dość modne w segmencie premium. Otrzymujemy zatem solidne, mocne urządzenia z czystym Androidem i obietnicą aktualizacji. W przypadku Nexusów sprawdzało się to doskonale. Z tym, że Nexusy były na ogół zauważalnie tańsze...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu