Mobile

Gry i aplikacje miesiąca na Windows - wrzesień 2016

Konrad Kozłowski
Gry i aplikacje miesiąca na Windows - wrzesień 2016
2

Ależ zleciało, prawda? Dopiero co publikowaliśmy zestawienie najlepszych aplikacji i gierek dla Windows Phone z sierpnia, a dziś prezentujemy listę najciekawszych propozycji z września. Wśród nich znalazły sie nowości, wersje beta, a także aktualizacje polecanych aplikacji. Każdy powinien coś tu dla siebie znaleźć.

Instagram


Po zaledwie tygodniowym opóźnieniu względem innych systemów, dość ważna aktualizacja trafiła na oficjalną aplikację Instagram na mobilnego Windowsa. Jakie ciekawe nowości wnosi?

Przejdź do wpisu.

Strawberry Weather


Nawet w świecie mobilnych aplikacji, gdzie najczęściej liczy się jak najbardziej rozbudowana funkcjonalność, swoją niszę znalazł też minimalizm. Jeśli cenicie sobie przede wszystkim prostotę przekazu ponad wodotryski, to być może w kategorii pogodynek do gustu przypadnie wam Strawberry Weather, które w oszczędny sposób skutecznie poinformuje o stanie pogody.

Przejdź do wpisu.

iTranslate


O tym że warto się uczyć języków — wiemy wszyscy. O tym, że bywa z tym różnie… cóż, raczej nikt nie powinien tego negować, bo jak jest — widać gołym okiem. Wielu z nas nie do końca wie jak poprawnie posługiwać się tym rodzimym, a co dopiero poprawność językowa w innych… ale w dzisiejszych czasach jest znacznie łatwiej, niż miało to miejsce przed laty. Mamy bowiem do dyspozycji nie tylko fantastyczne zestawy podręcznych słowników, ale także podręcznych tłumaczy, którzy pomogą nam się uporać z całymi frazami — często dbając również o sens wypowiedzi.
Przejdź do wpisu.

ScreenShot Tool


Nie ma się co oszukiwać – opisywanie zrzutów ekranu na telefonie do przyjemnych zadań nie należy. Natywna przeglądarka zdjęć na mobilnym Windowsie oferuje jedynie bardzo podstawowe poprawki, z których do obrazów ekranu przydaje się w zasadzie tylko przycięcie. Być może należycie do tej grupy osób, które takich zdjęć wykonują tysiące. W tym wypadku na pewno docenicie takie narzędzia, jak na przykład ScreenShot Tool, które znacznie skracają czas, potrzebny do obróbki takiego obrazu.

Przejdź do wpisu.

Country Friends

Uwielbiacie bawić się w wirtualnych farmerów albo zarządców fikcyjnych miast? Jeśli zdążyły wam się znudzić wszystkie produkcje, w które dotychczas graliście, to spróbujcie z Country Friends – modelową grą w zarządzanie czasem w wirtualnym gospodarstwie.

Przejdź do wpisu.

Disqus


Spora część ogólnoświatowego internetu, w tym także nasz portal, korzysta z zasobów Disqusa. W dużym skrócie – jest to narzędzie, które pozwala na publikację komentarzy na wielu portalach. Oficjalna aplikacja Disqus na mobilnego Windowsa nie była niestety w najlepszym stanie i zdążyła się już trochę zestarzeć. Od niedawna, w sklepie Windows Store można znaleźć wersję beta nowego programu, która oferuje sporo nowości.

Przejdź do wpisu.

Stereotypo


Czy nam się to podoba czy nie, globalizacja ma ogromny wpływ na dzisiejszą kulturę. Mimo ogromnych możliwości przesyłania danych, nadal jednak nie pozbyliśmy się pewnych – często absurdalnych – uprzedzeń. Stereotypy dalej istnieją i wcale nie wygląda na to, aby zakorzenione gdzieś w głowie poglądy miały całkowicie zaniknąć. Prawda jest taka, że o ile takie opinie nie są w żaden sposób krzywdzące, nie jest to ogromny problem. Właśnie z takiego założenia wyszli twórcy Stereotypo, gdzie każdy gracz będzie miał okazję zmierzyć się z najbardziej popularnymi opiniami na pewne tematy.

Przejdź do wpisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu