Google

Google Pixel 8 Pro wreszcie bez wkurzającego mankamentu

Kamil Pieczonka
Google Pixel 8 Pro wreszcie bez wkurzającego mankamentu
26

Wczoraj pojawiły się zdjęcia Pixela 7a, a dzisiaj mamy pierwsze rendery Pixela 8 Pro. Oba smartfony łączy fakt, że zostaną prawdopodobnie zaprezentowane już w maju, podczas Google I/O, ale ten drugi trafi do sprzedaży dopiero jesienią.

Google zmienia design Pixela

Większość z nas była raczej zgodna, nowy design zaproponowany przez Google wraz z modelami Pixel 7/7 Pro był świetną decyzją. Smartfony zyskały nieco świeżości i nie miały wielkich mankamentów, na które można by było narzekać. Może poza jednym, a mianowicie zakrzywionym ekranem w modelu Pro. Wygląda jednak na to, że po dwóch generacjach ten problem również odejdzie w zapomnienie, bo Pixel 8 Pro będzie posiadał już klasyczny wyświetlacz. Tak wskazują przynajmniej pierwsze rendery zaprezentowane przez portal Smartprix oraz OnLeaks, którzy mają całkiem bogatą historię prezentowania sprawdzonych "wycieków" różnych modeli smartfonów.

Google Pixel 8 Pro poza płaskim ekranem, będzie miał też nieco węższe ramki i bardziej zaokrąglone kształty. W rezultacie sam wyświetlacz będzie miał też nieco mniejszą przekątną w okolicach 6,5 cala. Wymiary pozostają jednak praktycznie niezmienione - 162.6×76.5×8.7 mm, a grubość w miejscu ramki na aparaty ma mieć 12 mm. I skoro już o tej ramce mowa, Google zmieniło nieco jej układ. Zamiast dwóch oddzielnych szkiełek na obiektywach, mamy jedno duże, które skrywa trzy sensory. Pod diodą LED pojawił się też dodatkowy czujnik, ale nie wiadomo do czego ma dokładnie służyć. Prawdopodobnie jest to sensor głębi. Według informacji jakimi dysponuje Smartprix, aparaty mają być nieco poprawione, ale szczegóły nie są jeszcze znane.

Poza tym większych zmian nie ma. Ramka ponownie zostanie wykonana z metalu, plecki będą szklane i zachowana zostanie odporność na wodę i pył. Przyciski znajdują się po prawej stronie, a po lewej nadal będzie obecny slot na kartę SIM, który uzupełni wbudowany moduł eSIM. Na dole znalazło się natomiast miejsce na port USB typu C oraz głośniki/mikrofon. Dokładniejszej specyfikacji tego modelu jeszcze nie znamy, ale pojawiają się spekulacje, że może zostać wyposażony w układ Google Tensor 3 bazujący na flagowym układzie Samsunga - Exynos 2300 produkowanym przez tego ostatniego w litografii 3 nm. Byłby to z pewnością spory skok jakościowy względem Tensora 2, który powstaje w litografii 5 nm. Więcej szczegółów powinniśmy poznać już 10 maja podczas Google I/O.

Tak wygląda Google Pixel 8

Nie trzeba było długo czekać i w sieci pojawiły się również pierwsze rendery podstawowego Pixela 8, który od modelu Pro odróżnia się przede wszystkim mniejszymi wymiarami i tylko dwoma obiektywami aparatu. Oba urządzenia na pierwszy rzut oka są bardzo podobne, Pixel 8 zachował płastki ekran i ma bardziej zaokrąglone rogi to skutkuje nieco mniejszą przekątną ekranu (6,2 cala zamiast 6,3 w Pixelu 7). Z tyłu zmiany są kosmetyczne, w wersji 7 oba obiektywy również były schowane za jednym szkłem. Nowy model ma być jednak nieco mniejszy, mierzy 150.5 x 70.8 x 8.9 mm (12 mm w miejscu belki na aparaty), co pewnie przypadnie do gustu wielu użytkownikom. Specyfikacja powinna być taka sama jak w modelu Pro, czyli Google Tensor 3 i min. 8 GB pamięci RAM.

źródło: Smartprix / Mysmartprice

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu