Google

Wielki triumf Google Pixel 2 - Amerykanie zakochali się przed Świętami w smartfonie Google

Albert Lewandowski
Wielki triumf Google Pixel 2 - Amerykanie zakochali się przed Świętami w smartfonie Google
14

Okres świąteczny zawsze sprzyja wzrostowi liczby włączonych po raz pierwszy urządzeń. W końcu można odpakować prezenty i je sprawdzić w praktyce. Bardzo ciekawe zestawienie przygotowało Localytics. Dzięki ich danym możemy dowiedzieć się, który telefon nagle stał się hitem sprzedaży, a wyniki naprawdę zaskakują.

Zaskakująca wygrana

Dotychczas Stany Zjednoczone były uznawane za terytorium Apple, na którym nikt nie mógł mu zagrozić. W każdym zestawieniu to właśnie ich modele kupowano najczęściej, a w gorączce przedświątecznych zakupów najczęściej je wybierano. Jednak w tym roku doszło do pewnej zmiany. Być może wynikającej z tego, że jeżeli ktoś był zainteresowany nowymi iPhone’ami, to już je kupił, być może z uwagi na równie interesujących rywali, być może z powodu różniącej się skali sprzedaży.

Największy przyrost liczby używanych telefonów zaliczył… Google. To właśnie ich produkty zyskały ogromne grono nowych użytkowników – aż 38,61% wszystkich Google Pixel 2 w USA zostało aktywowanych przez Święta. Również Pixel 2 XL może pochwalić się sporym przyrostem. Zyskał w swojej ojczyźnie 31,47% kolejnych szczęśliwych posiadaczy, jednak w tym wszystkim musimy pamiętać o jednym. Dla firmy z Mountain View to ogromny progres. W trakcie Dnia Dziękczynienia ich baza zwiększyła się o znacznie skromniejsze 12 %, więc widać, że powoli ludzie przekonują się do Google jako twórcy hardware’u.

Ogółem króluje iPhone

Gdybyśmy jednak spojrzeli już na klasyczną statystykę dotyczącą liczby sprzedanych iPhone’ów, wówczas widać, że Apple ma wyjątkowo mocną pozycję i nawet afera ze zmniejszaniem wydajności telefonów nie wyjdzie im na złe. Jednak te współczynniki pokazują świetnie co innego. W końcu Google ze swoimi smartfonami ma szansę dotrzeć do znacznie większego grona i w dłuższej perspektywie może wywalczyć silne miejsce.

Ostatnio sporo się mówi o poczynionych przez nich inwestycjach. Wyszukiwarkowy gigant planuje wzmocnić swoją ofertę telefonów, laptopów, inteligentnych głośników i werables – nawet w Szanghaju rozbudowuje swoje centrum rozwojowe. Skoro Microsoftowi udało się z linią Surface, to pewnie podobny sukces czeka Google z Pixelami, o ile nie większy.

źródło: Localytics przez Phandroid

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu