Google

Google Pixel 2 to zdecydowanie najlepszy flagowiec z Androidem

Jakub Szczęsny
Google Pixel 2 to zdecydowanie najlepszy flagowiec z Androidem
110

I słowo stało się ciałem - po cichych zapowiedziach oraz sporych porcji plotek na temat nowego telefonu od Google, Pixel 2 został oficjalnie zaprezentowany światu. Sprzęt stanowi kontynuację udanego modelu stworzonego we współpracy z HTC. Urządzenie nie jest rewolucyjne w stosunku do poprzednika, ale prezentuje miłą dla fanów marki i pożądaną przez rynek ewolucję, która pozwala nam stwierdzić, iż to właśnie Pixel 2 jest obecnie najlepszym flagowcem z Androidem. Dlaczego? Cóż, to stwierdzenie znajduje argumenty w niewielkich szczegółach.

Fani sztandarowych telefonów Google nie będą zaskoczeni ogromną zmianą designu telefonów, chociaż zaproponowano pewną zmianę w stylistyce - szczególnie na korzyść większej wersji. O ile standardowy model Pixel 2 mocno nawiązuje do sporych "pasów startowych" nad i pod ekranem, a także charakteryzuje się obecnie mało pożądanymi ramkami, tak już Pixel 2 XL oferuje zaokrąglony ekran zajmujący znacznie większą powierzchnię przedniego panelu. Co ciekawe, owe różnice uwidaczniają się nie tylko w kwestii designu, ale również... współpracy Google z innymi producentami. Sporym zaskoczeniem dla nas jest fakt, iż za mniejszego Pixela 2 odpowiada HTC, a za większego... LG, które dysponuje własną infrastrukturą pozwalającą na tworzenie zaokrąglonych na rogach ekranów. Prawdopodobnie to przeważyło w trakcie poszukiwania partnera do stworzenia większej wersji sztandarowego telefonu.

Google Pixel 2 - specyfikacja

Telefony Pixel 2 oraz Pixel 2 XL zostaną wyposażone w ten sam procesor mobilny - Qualcomma Snapdragon 835. Według wcześniejszych przecieków miał to być nieco nowszy i mocniejszy model 836, ale wiadomo, że jeszcze nie jest on dostępny dla producentów urządzeń mobilnych. Nie jest to żadna wada - Snapdragon 835 to zdecydowanie dobry wybór, jeżeli chodzi o flagowce. Potężny układ ARM ma współpracować z 4 GB pamięci RAM, a użytkownik na dane otrzymuje 64 lub 128 GB pamięci masowej.

Podstawową różnicą między wariantami wielkościowymi jest rzecz jasna przekątna ekranu. W przypadku Pixela 2 jest to 4,97 cala przy rozdzielczości Full HD w technologii OLED, co jest bardzo zrozumiałe. Wyższa rozdzielczość spowodowałaby, że sprzęt byłby niezwykle pazerny na energię zgromadzoną w akumulatorze. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż Google zdecydowało się na umieszczenie w urządzeniu technologii Edge Sense, za pomocą której użytkownik może "ściskać" krawędzie telefonu i dzięki temu wykonywać określone operacje.

Zdecydowanie większy jest natomiast Pixel 2 XL, który oferuje aż 6-calowy ekran w rozdzielczości QHD oraz w proporcjach 18:9. To akurat spora zmiana, bowiem poprzednia generacja większego telefonu od Google mogła się pochwalić 5,5 - calowym ekranem. Zastosowano ponadto wyświetlacz AMOLED, co zagwarantuje niezwykle głęboką czerń, świetne kolory, a także mniejszy apetyt na miliamperogodziny. Aby Pixel 2 XL nie porażał rozmiarami, zdecydowano się znacznie uszczuplić ramki oraz zmniejszyć "pasy startowe" pod i nad ekranem. Warto zwrócić uwagę także na zaokrąglone rogi dodające urządzeniu nieco uroku.

W urządzeniach ponadto znajdziemy wszystkie standardowe obecnie interfejsy łączności, zatem niczego nam nie zabraknie. Przy okazji, telefony Google Pixel są odporne na zatopienie (do 1 m zanurzenia na 30 minut) dzięki certyfikacji IP 67.

Dzięki zastosowaniu wyświetlaczy OLED, telefony Google Pixel 2 zostały wyposażone w tryb Instant-On, dzięki czemu użytkownik można otrzymać skrócone informacje o stanie urządzenia nawet na zablokowanym ekranie. To kapitalna funkcja, która była pożądana przez posiadaczy poprzednich sprzętów.

Aparat w Google Pixel 2

Poprzednia generacja Pixela charakteryzuje się świetnymi możliwościami fotograficznymi i o jakość zdjęć tworzonych przez następców raczej się nie obawiamy. Niektórych ekspertów nieco dziwi brak podwójnego aparatu z tyłu, jednak jak wykazały pierwsze sprzęty od Google takie rozwiązanie nie było potrzebne, aby uzyskać dobre wyniki. W obydwu urządzeniach Google Pixel 2 znajdziemy aparat o matrycy 12 MP z lampą błyskową. Mało tego, Google utrzymuje, że w teście DxOMark Pixel 2 uzyskał wynik... 98 punktów. To znacznie więcej, niż najnowsza generacja iPhone'ów!

Cena Google Pixel 2 i dostępność w Polsce

Poprzednia generacja telefonów Pixel była znacznie tańsza od najnowszych urządzeń. Wersja 32 GB mniejszego urządzenia kosztowała 649 dolarów, natomiast 128 GB 749 dolarów. Wariant XL wymagał wyłożenia na ladę 769 dolarów za wersję 32 GB, natomiast pojemniejszy, 128 GB smartfon, 869 dolarów.

Tegoroczne Pixele co prawda zaczynają od tego samego pułapu cenowego, co poprzednicy, ale najlepiej wyposażone wersje są już znacznie droższe. Mniejszy Google Pixel 2 kosztuje 649 dolarów (wersja 64 GB) lub 749 dolarów (wersja 128 GB). Natomiast Google Pixel 2 XL wymaga wysupłania 849 dolarów za wariant 64 GB lub 949 dolarów za 128 GB pamięci wewnętrznej. Czyli... naprawdę sporo. Ważne jest jednak to, że wraz z premierą najnowszych telefonów Google Pixel 2, spadną ceny poprzedniej generacji.

Urządzenia Google Pixel 2 nie będą dostępne w Polsce - ci, którzy zechcą mieć taki sprzęt muszą nieco pokombinować albo udając się m. in. do Stanów Zjednoczonych i tam dokonując zakupu, albo prosząc o to znajomych.

Nasza opinia:

Google Pixel 2 to obecnie najlepszy flagowiec z Androidem na świecie

Absolutnie czysty Android, topowe podzespoły i sporo wartości dodanej do sztandarowego telefonu prosto od Google. To zdecydowanie najlepsze cechy nowych telefonów powstałych w kooperacji z HTC oraz LG. Nie spodziewamy się, że te urządzenia staną się godnymi konkurentami dla takich producentów jak Samsung, czy LG, ale z pewnością będą świetną propozycją dla osób, które oczekują od telefonu bezkompromisowości oraz sprawnego działania. Warto zwrócić uwagę na fakt, że urządzenia Pixel mają wręcz gwarantowane szybkie aktualizacje prosto od Google z pominięciem udziału innych producentów, czy też operatorów sieci komórkowych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile