Płatności i bankowość

Google Pay dostępny już dla klientów ING Bank Śląski

Grzegorz Ułan
Google Pay dostępny już dla klientów ING Bank Śląski
27

Czekali, czekali i się doczekali, klienci ING Bank Śląski i posiadacze kart VISA, mogą już dodawać je do Google Pay i płacić zbliżeniowo telefonem (wymagane NFC). Trochę to trwało, po drodze ING udostępnił kilka nowości jak mobilna autoryzacja dokonywanych transakcji czy mobilne płatności zbliżeniowe smartfonem dzięki HCE, zaimplementowane w Moje ING, ale klienci czekali najpierw na Android Pay, teraz Google Pay.

I się doczekali, już pod nową nazwą Google Pay, udostępnione zostało klientom ING Bank Śląski.

Google Pay to aplikacja pozwalająca płacić w sklepach i w internecie telefonami z systemem Android. Od teraz klienci ING Banku Śląskiego mogą dodać do niej kartę debetową Visa. Aplikacja bezpiecznie przechowuje numer karty i umożliwia płacenie za pomocą telefonu w sklepach posiadających terminale zbliżeniowe oraz w aplikacjach i stronach internetowych wspierających płatności Google Pay.

Minimalne wymagania, by móc korzystać z płatności Google Pay, to smartfon z Androidem na pokładzie w wersji od 4.4, który wspiera technologię NFC, no i trzeba dysponować kartą VISA Zbliżeniowa. Przedstawiciele ING przekonują, że większość klientów banku takową posiada. W przypadku klientów korzystających z kart Mastercard pozostaje rozwiązanie mobilnych płatności zbliżeniowych udostępnione w zeszłym roku, opartych na HCE.

Google Pay PayPal

Aplikacja mobilna Google Pay do pobrania z Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu