Płatności i bankowość

Google Pay dostępne w Banku Pekao!

Grzegorz Ułan
Google Pay dostępne w Banku Pekao!
13

Bank Pekao poinformował nas właśnie o udostępnieniu swoim klientom mobilnych płatności Google Pay. Wprawdzie długo to trwało, ale ważne, że się w końcu udało.

Drugi największy bank w Polsce, Bank Pekao kazał czekać swoim klientom długie miesiące na udostępnienie płatności Google Pay, do tej pory ich brak w usługach tego banku tłumaczony był obecnością podobnych płatności HCE w ich aplikacji mobilnej Peo Pay. W końcu się ugięli, zapewne pod licznymi prośbami klientów.

Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.:

Polacy coraz chętniej wybierają nowoczesne formy płatności. Obecnie nie potrzebujemy mieć przy sobie portfela ani karty płatniczej, żeby zrobić zakupy. Udostępnienie naszym klientom szybkich, a przede wszystkim bezpiecznych transakcji za pośrednictwem Google Pay z pewnością ucieszy dużą liczbę posiadaczy kart Pekao, w szczególności kart kredytowych, którzy od teraz będą mogli wykorzystywać je również do płatności telefonem.

Płatności Google Pay będą mogli aktywować posiadacze kart debetowych i kredytowych Mastercard, a także kart debetowych VISA Debit Gold. W przypadku nowych umów, nie trzeba przy tym czekać na dostarczenie fizycznej karty płatniczej, wystarczy w aplikacji Peo Pay aktywować wirtualną kartę i dodać ją do Google Pay. Kartę do płatności mobilnych od Google możemy dodać w samej aplikacji Peo Pay lub w osobnej aplikacji na Androida - Google Pay.

Do tej pory, klienci płacący zbliżeniowo telefonem z Androidem, korzystali z HCE poprzez aplikację PeoPay. Bank Pekao planuje, by Google Pay był docelową metodą płatności mobilnych, która udostępnia użytkownikom więcej możliwości niż płatności HCE.

Od teraz klienci Banku Pekao mają już pełen wachlarz możliwości płatniczych, obok Google Pay mogą już płacić przez Apple Pay, BLIK, Fitbit Pay, Garmin Pay oraz wspomniane HCE, które według komunikatu docelowo zostaną wyłączone.

Jeśli nie macie jeszcze aktywnej opcji dodawania kart do Google Pay, sprawdźcie w Google Play aktualizacje, właściwa wersja aplikacji Peo Pay oznaczona została numerkiem 3.50.

Źródło: Bank Pekao.

Zobacz też: Google Pay ING

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu