Google

Google Now przemówi bardziej ludzkim głosem - oto pierwsze próbki [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google Now przemówi bardziej ludzkim głosem - oto pierwsze próbki [prasówka]
1

Głos asystenta Google Now nie ma zbyt wiele wspólnego z naturalnym. Ma to się jednak zmienić, bo twórcy inwestują w nową technologię.

Google Now bardziej naturalny

Google obiecuje, że asystent głosowy będzie wkrótce brzmiał o wiele mniej "robotycznie" niż dotąd. W tym celu opracowywana jest nowa technologia, która ma "uczłowieczyć" syntezator mowy wbudowany w to narzędzie. Konkretów nie znamy, ale możemy posłuchać kilku próbek na wideo powyżej. Zapowiada się naprawdę nieźle. Nowy głos potrafi intonować, brzmi bardziej subtelnie, a przede wszystkim naturalnie. Nie jest to ciągle ideał, ale słychać zauważalną poprawę.

T-Mobile udostępnia nowe stawki za roaming

T-Mobile jest drugim po Playu operatorem, który ujawnia swój nowy cennik roamingowy. Zmiany są podyktowane dyrektywą unijną, która wymusza na operatorach obniżki cen. Nowe stawki z podziałem na wszystkie oferty znajdziecie na oficjalnym blogu sieci. Będą one obowiązywać od 30 kwietnia bieżącego roku.

Bot KLM w Messengerze

Linie lotnicze KLM udostępniły swojego bota działającego w ramach aplikacji Facebook Messenger. Służy on do rezerwowania lotów, odprawy, a także pisze do pasażerów z informacjami o bieżącym locie. Za jego pomocą możemy również uzyskać kartę pokładową potrzebną do wejścia do samolotu. To pierwsze, ale zdecydowanie nie ostatnie rozwiązanie tego typu. Wczoraj na konferencji Build podobne wykorzystanie Skype'a (z tym, że głosowe) zapowiadał Microsoft.

Kalkulator Google w sklepie Play

Google wprowadza do sklepu Play kolejną aplikację. Tym razem jest to... kalkulator. Nowa wersja aplikacji została wyposażona we wsparcie dla Androida Wear. Pod pozostałymi względami program nie wyróżnia się na tle innych tego typu rozwiązań. Zastosowano tutaj dwa tryby (prosty i zaawansowany), a także prosty i przejrzysty interfejs. Kalkulator możecie pobrać ze sklepu Play. To już kolejna aplikacja Google wprowadzona tutaj. Ma to na celu sprawniejsze aktualizowanie i rozwijanie programów wchodzących domyślnie w skład (czystego) Androida.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu