Google

Użytkownicy otrzymali większą kontrolę nad treściami w Google Now [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Użytkownicy otrzymali większą kontrolę nad treściami w Google Now [prasówka]
4

Nie od dziś w Google Now możemy znaleźć informacje z ulubionych serwisów i blogów. Teraz Google oddaje nam większą kontrolę nad tym mechanizmem.

Google Now

Od teraz, korzystając z Google Now zdecydować, które treści nas nie interesują, a następnie zablokować daną stronę. Wystarczy przytrzymać palcem na danym newsie, aby wyświetlić okienko dialogowe z opcjami. To ważne, bo Google Now dobiera serwisy na podstawie naszej historii przeglądanych stron. Dotąd zatem nie mieliśmy bezpośredniego wpływu i kontroli nad tym, co się tutaj pojawia.

Humble Mobile Bundle 17

Rusza kolejna edycja Humble Bundle z grami na Androida. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fantastyczna oferta. Tym razem do zgarnięcia w podstawowym pakiecie mamy Battlestation: Harbinger, Framed i Prune. Za wpłatę powyżej średniej dochodzą: Lara Croft GO (polecam!), Frozen Synapse Prime i Sorcery! 3. Powyżej 6 dolarów mamy jeszcze Desktop Dungeons i Grim Fandago Remastered. Dla fanów gier mobilnych będzie to niewątpliwie prawdziwa gratka.

Nowy Google Drive z łatwiejszą edycją plików

Nowa wersja Google Drive wczoraj zadebiutowała w sklepie Play. Twórcy dodali do niej funkcję szybkiej edycji plików. Możemy wybrać dowolną zainstalowaną na urządzeniu aplikację, poddać obraz lub dokument edycji, a następnie błyskawicznie wrzucić ją z powrotem do chmury. W ten sposób zaoszczędzimy sporo czasu na ręcznym pobieraniu i ponownym uploadowaniu. W nowym Google Drive dodano też kilka pomniejszych funkcji jak np. odwrócone sortowanie list. Aktualizacja powinna być już dostępna dla wszystkich.

FBI już wie, jak złamać iPhone'a

Pamiętacie zapewne głośną sprawę konfliktu Apple'a i FBI? Służby już nie naciskają firmy z Cupertino, by ta pomogła uzyskać dostęp do zablokowanego iPhone'a. Informacje te miały dostarczyć "osoby trzecie". Z tego powodu przełożono też termin rozprawy, na której miał zapaść wyrok w całej sprawie. Nie wiemy, o jaką metodę włamania się do iPhone'a chodzi. Szczegółów, jak można się domyślić, nie ujawniono.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroidMobilegoogle now