Wczorajsza konferencja Google przyniosła mnóstwo nowości: tablet, nową wersję Androida, Google Glass, zmiany w Google+. Wśród tych wszystkich nowinek ...
Google+ na tablety jest rewelacyjny! To jedna z lepszych aplikacji na Androida jakie widziałem
Wcześniejsza wersja aplikacji dla tego serwisu społecznościowego wywołała spore kontrowersje i falę oskarżeń o nieczytelność i niestabilność. A mówię tutaj tylko o wersji na smartfony, gdyż użytkownicy tabletów w ogóle zostali pominięci, a aplikacja wyglądała i działa tak, że lepiej było jej w cale nie uruchamiać. Przynajmniej do wczorajszej aktualizacji.
Bo teraz Google+ dedykowany tabletom to zupełnie nowa aplikacja. Jej twórcy chyba nieco za bardzo zapatrzyli się na Pinterest, ale z pożytkiem dla samej aplikacji. Po „odpaleniu” G+ dostajemy wpisy zaprezentowane w postaci kafelków umieszczonych na białym tle. Google nie zrezygnowało ze swojego skupienia się na graficznym elemencie postów. Im większe zdjęcie dodane, tym większy rozmiar boxa z wpisem. Po wejściu w post cały ekran zajmuje dodana do niego grafika, na dole zaś pojawia się niewielkie okno z treścią, które możemy wysunąć do góry, aby przeczytać wpis. Świetne rozwiązanie!
Oczywiście zachowano boczne menu, w którym znajdziemy odnośniki do naszego profilu, zdjęć, hangoutów, czatu, kręgów oraz dwóch ostatnio wprowadzonych usług: lokalnie i wydarzeń (które zostały zaprezentowane wczoraj). Pod spodem znajduje się lista powiadomień.
Szczególnie ciekawie prezentuje się zakładka lokalnie. Po jej wejściu pojawia się widok Google Maps z dodatkowym boxem związanym z Google+. Po kliknięciu na jedną z kategorii aplikacja pokazuje nam na mapie miejsca z nią związane. Jednym kliknięciem możemy wybrać opcję dojazdu czy poznać więcej szczegółów na jej temat.
Implementowano również wczorajszą świeżynkę w postaci wydarzeń zintegrowanych z naszym kalendarzem. Tworzymy wydarzenie, dodajemy grafikę, lokalizację i osoby, które mogą je zobaczyć na podstawie naszych kręgów i już. Tworzy się lista wydarzeń w postaci kafelków, a po wejściu w jedno dostajemy widok, który znamy z webowej wersji Google+.
Google nie zapomniało oczywiście o użytkownikach smartfonów, dla których również przygotowało aktualizację aplikacji, tym samym integrując wygląd i nawigację i unifikując je na telefonach i tabletach.
Nowe Google+ na tablety to w mojej opinii kawał dobrze wykonanej roboty. W końcu korzystanie z tej aplikacji to czysta przyjemność, a sama apka stała się naprawdę użytecznym narzędziem do komunikacji. Trudno się dziwić, że Google przy jej tworzeniu się postarało. W końcu firma zdecydowała się na własny tablet, a co za tym idzie, musi dostarczyć dopasowane do urządzenia produkty, które będą konkurencyjne. Google w końcu zaczyna inwestować swój czas i środki w ulepszanie Androida i aplikacji pod kątem tabletów, czas po temu najwyższy: już wkrótce oprócz Apple pojawi się nowa konkurencja w postaci Microsoftu. I nie miejmy złudzeń, to właśnie użytkownicy Androida oraz niezdecydowani będą pierwszym celem tej firmy.
Nowe Google+ znajdziecie już w Google Play, ale wkrótce trafi również do AppStore.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu