Google

Google Mapy dla rowerzystów dokładniejsze. Warszawa udostępniła Google dane tras rowerowych

Grzegorz Ułan
Google Mapy dla rowerzystów dokładniejsze. Warszawa udostępniła Google dane tras rowerowych
1

Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej poinformował przed godziną na profilu na Facebooku o nawiązaniu współpracy z Google i udostępnieniu sieci tras rowerowych, w celu poprawy ich dokładności w Google Mapy.

Przyznam, że czasem korzystam z Google Mapy na wycieczkach rowerowych, słuchając nawigacji w słuchawkach w nieznanych mi lokalizacjach. Jednak do planowania trasy większości z moich wypadów, cały czas jest lepsza aplikacja miejski.bike. Wygląda na to, że Google Mapy będą niedługo równie dobre.

Mapa sieci rowerowej w Warszawie w miejski.bike tworzona jest właśnie na podstawie danych udostępnionych teraz Google. W samej aplikacji możemy podejrzeć pobliskie punkty naprawy rowerów czy parkingów dla rowerów. Jeśli chodzi o same trasy rowerowe, przed wyjazdem w wybrane miejsce możemy dokładnie podejrzeć, w których lokalizacjach będziemy mogli skorzystać z dedykowanych tras dla rowerzystów i to zarówno tych wyznaczonych na jezdniach, jak i obok chodników.

Na podobną dokładność i odwzorowanie będziemy mogli liczyć w aplikacji Google Mapy, jeszcze nie jest do końca idealnie, ale lepiej niż było.

Dane zostały już zintegrowane z Mapami. Niemniej wciąż #NieJestIdealnie. Będziemy dalej pracować wspólnie z Google nad poprawkami. Pełne i poprawne odzwierciedlenie zbieranych przez nas danych na Mapach z pewnością zajmie jeszcze trochę czasu.

Pełnomocnik zaznacza jednocześnie, że jest otwarty na podobną współpracę z twórcami OpenStreetMap i Apple Mapy czy innymi zainteresowanymi podmiotami, którym zależy na takich danych. Tymczasem możemy skorzystać z już aktualnych danych w miejski.bike, pobierając ich aplikację z Google Play lub App Store.

Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu