Google

Najważniejsza konferencja Google już jutro. Czekamy na nowe urządzenia i aktualizacje!

Kamil Świtalski
Najważniejsza konferencja Google już jutro. Czekamy na nowe urządzenia i aktualizacje!
5

Google I/O to jedna z najważniejszych konferencji w świecie technologii. Co tym razem przygotowało dla nas Google i czego możemy spodziewać się po imprezie? Gdzie oglądać ją na żywo?

Zobacz też: Tegoroczne Google I/O zadziwia

Każdy gigant technologiczny ma swoje konferencje, na które miłośnicy ich produktów czekają z zapartym tchem. Już dzisiaj wystartował Microsoft Build, w czerwcu Worldwide Developers Conference (czyli, po prostu, WWDC) Apple, a już jutro wielki start trzydniowej imprezy od Google. Google I/O 2019 niespecjalnie różnić się będzie formułą od tego, do czego przyzwyczajono nas w latach poprzednich. Ale nie trzeba być programistą, by wyglądać tego wydarzenia. To tam często dowiadujemy się o planach giganta na najbliższy rok — również (a może: przede wszystkim) tych które nas najbardziej interesują, czyli produktowych.

Zobacz też: Nowości Google I/O 2018 - zobacz naszą relację na żywo [liveblog]

Google I/O 2019: gdzie oglądać konferencję?

Konferencja Google I/O 2019 odbędzie się w dniach 7-9 maja w Shoreline Amphitheatre (Mountain View, Kalifornia). I najważniejszym wydarzeniem z naszego punktu widzenia jest, oczywiście, otwierająca event konferencja. To na niej będzie dziać się najwięcej — i to właśnie tam Sundar Pichai ma opowiedzieć o planach internetowego giganta na najbliższy rok. Najważniejsza konferencja Google I/O 2019 odbędzie się już jutro, 7. maja — o godzinie 19:00 czasu polskiego (czyli 10 AM PT). Wydarzenie oglądać będziemy mogli za pośrednictwem platformy YouTube — i choć prawdopodobnie i tam bez większego problemu odnajdziemy wszystko czego potrzeba, to aby oszczędzić sobie zachodu — warto zajrzeć na oficjalną stronę imprezy. Tam przed rozpoczęciem konferencji będzie czekał na nas odpowiedni link. Tam również czeka na nas plan wydarzenia, w którym podejrzeć można jakich sesji spodziewać się po imprezie.

Zobacz też: Jedno niedopowiedzenie i czar prysł. Jestem nieco rozczarowany I/O 2018

Google I/O 2019: czego spodziewamy się po imprezie?

Nie jest żadną tajemnicą, że Google I/O 2019 przyniesie nam od groma informacji na temat produktów firmy. Przede wszystkim oficjalnie dowiemy się sporo nieco na temat nowej wersji Androida. To na I/O najczęściej ogłaszane zostają wszystkie zmiany, a zdarza się też zaprezentować to i owo. Poza tym wszyscy fani urządzeń firmy trzymają kciuki za to, aby zaprezentowano tam nowe, tańsze, smartfony z linii Pixel — czyli Pixel 3a oraz Pixel 3a XL. Dodatkowym smaczkiem ma być przystawka do telewizora, o której kilka dni temu zrobiło się dość głośno. Mam cichą nadzieję, że nie bez powodu i faktycznie nieco bardziej zaawansowany następca Chromecasta jest już na ukończeniu — i nareszcie doczekamy się Android TV od Google, a nie jego interpretacji od firm trzecich. Nie zabraknie też prawdopodobnie zmian w doskonale nam znanych usługach — w tej kwestii najgłośniej pewnie będzie o pakiecie G-Suite. Kto wie, może gigant poszaleje też z możliwościami doskonale nam znanych produktów?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu