Google

Nie wierzę. Mój smartwatch otrzyma(ł) nową funkcję!

Konrad Kozłowski
Nie wierzę. Mój smartwatch otrzyma(ł) nową funkcję!
61

Nadchodzi aktualizacja dla Wear OS, dzięki której pojawi się nowa funkcja o nazwie "Tiles" - to widżety z najbardziej potrzebnymi informacjami.

Streszczenie historii Android Wear, przepraszam, Wear OS, zajęłoby mi większość wpisu, więc ograniczę się jedynie do podsumowania: wydaje mi się, że Google wciąż nie jest pewne tego, jak wygląda i działa ta platforma dla smartwatchy. Ale zanim nadejdą kolejne większe zmiany, użytkownicy i przyszli posiadacze smartzegarków z tym systemem mogą przygotować się całkiem miłą niespodziankę, którą określono nazwą "Tiles".

Szybki dostęp do niektórych informacji jest bardzo potrzebny, dlatego podobnie jak Apple z watchOS, tak teraz Google z Wear OS wprowadza nową funkcję, która umożliwi na szybkie przeglądanie widżetów z różnych aplikacji. Jako przykłady podawane są pogoda, najbliższe wydarzenie w kalendarzu, poziom tętna i nagłówki z wiadomości.

Tiles na Wear OS to szybki dostęp do najważniejszych informacji

Dostęp do kafelków, które chyba lepiej nazywać po prostu widżetami, uzyskamy po przesunięciu ekranu w lewo. Do tej pory znajdował się tu ekran z danymi z Google Fit i wciąż będzie można z niego korzystać, ale w dalszej kolejności umieszczone będą inne, które aktywujemy. Według zapowiedzi, nowość trafi do Wear OS na przestrzeni "następnego miesiąca", ale kiedy dokładnie możecie się spodziewać aktualizacji na swoim urządzeniu już nie wiadomo. Ostatnie plotki wskazują na nadchodzącą premierę Pixel Watcha, czyli flagowego smartwatcha z Wear OS prosto od Google. Ten prawdopodobnie będzie pokazany już w trakcie Google I/O.

Z jednej strony nie mogę się doczekać czegokolwiek nowego dla Wear OS, bo wciąż mam poczucie, że platforma nie nabrała ostatecznego kształtu, który pozwoliłby maksymalnie wykorzystać możliwości takiego urządzenia jak smartwatch, ale z drugiej strony coraz mniej optymistycznie spoglądam na kondycję smartwatchy, jako urządzeń z Wear OS, bo nie przybywa ich tak wiele, jak mogłoby i cały czas można sporo zarzucić tym, które już są dostępne.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu