Google

Google i Ford będą razem produkować samochody [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google i Ford będą razem produkować samochody [prasówka]
1

Google i Ford mają połączyć siły i wspólnie produkować autonomiczne samochody. Pierwsi mają zaawansowaną i przetestowaną już technologię. Drudzy - fabryki oraz potencjał produkcyjny. Umowa wydaje się zatem najlepszym, co mogli zrobić. Ford i Google Współpraca Forda i Google ma zostać ogłoszona...

Google i Ford mają połączyć siły i wspólnie produkować autonomiczne samochody. Pierwsi mają zaawansowaną i przetestowaną już technologię. Drudzy - fabryki oraz potencjał produkcyjny. Umowa wydaje się zatem najlepszym, co mogli zrobić.

Ford i Google

Współpraca Forda i Google ma zostać ogłoszona podczas targów CES. Zarówno jedna jak i druga firma już od jakiegoś czasu inwestuje w technologię autonomicznych aut. Szczegółów dotyczących partnerstwa nie znamy, ale prawdopodobnie nie jest ono na wyłączność. Oznacza to, że Google w przyszłości będzie mógł licencjonować swoją technologię również innym producentom aut. Można spekulować, że jest to preludium do masowej produkcji autonomicznych samochodów.

LG Nuclun 2

W niedzielę pisałem o planach uniezależnienia się Huawei, które chce tworzyć własne GPU i układy pamięci. Podobne ambicje ma LG. O Koreańczykach w kontekście własnego SoC pisaliśmy już niejednokrotnie. Procesory LG Odin niestety nie ujrzały nigdy światła dziennego. Zamiast tego jesienią ubiegłego roku zadebiutował autorski chip LG Nuclun. Zastosowano go w specjalnej wersji LG G3. Teraz pojawiły się doniesienia o układzie Nuclun 2, który ma znaleźć zastosowanie w modelu V10. Nie zobaczymy go zatem w LG G5 - a przynajmniej nic na to nie wskazuje. Widać, że LG bardzo ostrożnie podchodzi do tematu. Sam chip to osiem rdzeni w architekturze big.LITTLE oraz wydajność porównywalna ze Snapdragonami 810 czy Exynosem 7420.

Meizu i 20 mln

Meizu pochwaliło się 20 mln sprzedanych smartfonów w 2015 r. To wynik o 350 proc. lepszy niż przed rokiem. Firma w tym roku wypuściła 6 modeli, z czego żaden swoją ceną nie przekroczył 500 dol. Jej przedstawiciele pochwalili się też wysokim zadowoleniem klientów (98,88 proc.) z oferowanej pomocy technicznej. Cel na kolejny rok jest umiarkowany - 25 mln egzemplarzy.

Facebook wspiera Live Photos

 

Facebook w najnowszej wersji swojej aplikacji dla iOS dodał obsługę Live Photos. Mowa tutaj o funkcji wprowadzonej do iPhone'ów 6S oraz 6S+. Pozwala ona na wykonanie zdjęcia i jednoczesne nagranie krótkiego wideo z kadru. Dotąd można to było traktować jako gadżeciarski dodatek. Teraz można wykorzystać w praktyce i publikować na Facebooku. Niestety tylko inni użytkownicy iOS będą w stanie je obejrzeć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu