Google

Google Glass Enterprise Edition - wielki powrót okularów od znanej firmy!

Marcin Hołowacz
Google Glass Enterprise Edition - wielki powrót okularów od znanej firmy!
10

Alphabet stawia na Google Glass Enterprise Edition i jak to ujawniono na oficjalnym blogu „X”, będzie to produkt skierowany do klienta biznesowego.

Google Glass Enterprise Edition

Nie da się ukryć, że zwykli ludzie nie byli szczególnie zainteresowani Google Glass, ale nie jest to równoznaczne z tym, iż produkt ten nie ma szans na jakąkolwiek przyszłość. Kto mógłby skorzystać z bardzo małego, lekkiego komputera w postaci okularów? Przezroczysty display, który mamy na nosie i który może pełnić również funkcję ochronną dla naszych oczu… Kto ma często zajęte ręce, ale potrzebuje regularnego dostępu do informacji, choćby wyświetlanych w stylu AR?

Mniej więcej takie pytania musieli sobie postawić ludzie odpowiedzialni za Google Glass, którzy teraz zapowiedzieli ich wielki powrót. W oficjalnym wpisie możemy wyczytać, że pracownicy fabryk, logistyki, czy np. służby zdrowia, możliwość korzystania z takich urządzeń jak wearable od giganta z Mountain View, uznają za przydatną - dlatego to dla nich ma być Google Glass Enterprise Edition.

Google Glass Enterprise Edition i optymalizacja pracy

To nie tylko snucie domysłów. Pracownicy firmy AGCO (ludzie pracujący przy produkcji maszyn rolniczych) korzystają z okularów rozszerzonej rzeczywistości od Google, co doprowadziło do zadowolenia ze strony pracodawcy (kto wie, może nawet i samych pracowników). Zredukowano czas, który normalnie był wymagany do sprawdzania listy kontrolnej, szukania i sprawdzania instrukcji, wysyłania zdjęć za pomocą tabletów albo laptopów… Wszystkie rzeczy, które są normą przy składaniu takich maszyn, mogą być zoptymalizowane za pośrednictwem Google Glass – czas produkcji maszyn został skrócony o 25%, czas inspekcji o 30%. Peggy Gulick, Director of Business Process Improvement, wyjaśnia:

Nasi ludzie pracują teraz mądrzej, szybciej i bezpieczniej, dlatego że mają potrzebne im informacje na linii wzroku.

W przypadku innych firm korzystających z Google Glass Enterprise Edition było podobnie, tzn. dobrze. Plany są takie żeby pracować nad rozwojem okularów AR i przyczyniać się do zadowolenia większej ilości biznesowych klientów. Życzę powodzenia panom z „X”, to może się udać.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu