Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Świat

Google Docs liderem na rynku Web Office

GM
Grzegorz Marczak
3

Google Docs to zestaw aplikacji które swobodnie mogą zastąpić nam desktopowe narzędzia biurowe takie jak edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, program do prezentacji itp. Google ciągle rozwija i udoskonala ten pakiet produktów chcąc zachęcić małe i średnie firmy do korzystania z tańszych i prostszych...

Google Docs to zestaw aplikacji które swobodnie mogą zastąpić nam desktopowe narzędzia biurowe takie jak edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, program do prezentacji itp. Google ciągle rozwija i udoskonala ten pakiet produktów chcąc zachęcić małe i średnie firmy do korzystania z tańszych i prostszych aplikacji online.

Czy Google osiąga zamierzone cele ? - porównując wynik Google Docs do konkurencji można śmiało stwierdzić, że jest niekwestionowanym liderem na rynku onlineowych aplikacji biurowych.

Jak widać na powyższym porównaniu oglądalność domeny Google Docs jest nieporównywalnie wyższa do ruchu jakie generują domeny konkurencyjnych produktów czyli na przykład zoho.com, zimbra.com, thinkfree.com czy officelive.com.

Oczywiście nie oznacza to, że oferta google jest najlepsza na rynku a ich aplikacje funkcjonalnie przeważają nad konkurencją - google potrafi wykorzystać jednak swój potencjał.

Ostatnio powstają nawet ciekawe dodatki pozwalające nam synchronizować nasze dokumenty z desktopowych pakietów MS Office z google docs.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: