10

Google Buzz widget dla Androida

I znowu coś nowego od zespołu Buzz – tym razem dostaliśmy do rąk widget do systemu mobilnego Android. Dla nie Androidowców wytłumaczę, że widget jest to w tym systemie coś co dodajemy na nasz mobilny desktop. Widget Buzz daje nam możliwość szybkiego wysłania wiadomości lub zdjęcia, które właśnie zrobiliśmy. Oprócz tego nasz wpis może zostać […]

I znowu coś nowego od zespołu Buzz – tym razem dostaliśmy do rąk widget do systemu mobilnego Android. Dla nie Androidowców wytłumaczę, że widget jest to w tym systemie coś co dodajemy na nasz mobilny desktop.

Widget Buzz daje nam możliwość szybkiego wysłania wiadomości lub zdjęcia, które właśnie zrobiliśmy. Oprócz tego nasz wpis może zostać uzupełniony przez naszą lokalizację (o ile się na to zgodzimy). Google wykorzystuje też możliwości swojego systemu i przetwarza wysyłane wiadomości w tle, dzięki temu nie musimy czekać aż zostaną aby dalej korzystać z telefonu.Najlepszą wiadomością jest jednak to, że widget ten można zainstalować już od wersji 1.6 – czyli będą mogli z niego skorzystać praktycznie wszyscy użytkownicy telefonów z systemem Androidem. W chwili obecnej widget buzz jest dostępny tylko w języku angielskim, aby go zainstalować należy udać się z sklepu z aplikacjami i w oknie wyszukiwarki wpisać „Google Buzz”. Po instalacji dodajemy nowy widget na nasz mobilny desktop i to wszystko.

Jak tylko zakończę zabawę z iPhonem i przesiądę się z powrotem na mojego HTC to instalacja tego dodatku będzie jedną z pierwszych rzeczy jaką zrobię.