Moje przemyślenia

Google Reader dla blondynek

Grzegorz Marczak
22

Google Reader nie jest narzędziem łatwym, jeśli ktoś nie korzysta z RSS-ów to na pewno po wizycie w GR nie będzie zachęcony do tej metody konsumpcji treści z internetu. Google mimo to bardzo wspiera ten produkt pozwalając swoim pracownikom eksperymentować z jego funkcjami i co jakiś czas dopychać na...

Google Reader nie jest narzędziem łatwym, jeśli ktoś nie korzysta z RSS-ów to na pewno po wizycie w GR nie będzie zachęcony do tej metody konsumpcji treści z internetu. Google mimo to bardzo wspiera ten produkt pozwalając swoim pracownikom eksperymentować z jego funkcjami i co jakiś czas dopychać nam nowe zupełnie niepotrzebne opcje.

Podczas jedengo z takich eksperymentów powstał Google Reader Play - jest to inna forma pokazania newsów z RSS-ów. Mamy więc coś co wygląda jak przeglądarka do galerii zdjęć. Na każdej stronie wyświetlany jest tylko jeden news i to na pełnym ekranie, boczne strzałki pozwalają przewijać do następnej informacji.Dzięki tej metodzie prezentacji newsów jej twórca ma nadzieję zachęcić ludzi mniej technicznych i zainteresowanych RSS-ami do korzystania z tej technologii. Wszystko wygląda fajnie kiedy w Play przeglądamy informacje z dobrej jakości dużymi zdjęciami (te są nam proponowane na początku - na bazie rekomendacji z google readera), kiedy jednak zaczniemy w ten sposób przeglądać klasyczne newsy urok pryska. Niektóre obrazki są nienaturalnie rozciągnięte - treść nie jest w żaden sposób formatowana itp.

Nie wiem czy wam się to podoba dla mnie przeglądanie w ten sposób informacji to strata czasu - no ale może jest to dobry wyznacznik dla tego produktu w końcu jestem heavy userem Google Readera.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google ReaderRSS