Świat

Google zapomniało, że znaczek "Beta" przykleja się tylko w internecie?

Grzegorz Marczak
Google zapomniało, że znaczek "Beta" przykleja się tylko w internecie?
44

Od wczoraj wszyscy mówią o sprzedażowej porażce Nexus One. Podobno w pierwszych 74 dniach sprzedało się go tylko 135 tysięcy. Dla porównania Droid i iPhone w pierwszych 74 dniach zanotowały milionową sprzedaż. Pytanie tylko czy ktoś spodziewał się sukcesu Nexusa? Telefon o przeciętnym jak na te...

Od wczoraj wszyscy mówią o sprzedażowej porażce Nexus One. Podobno w pierwszych 74 dniach sprzedało się go tylko 135 tysięcy. Dla porównania Droid i iPhone w pierwszych 74 dniach zanotowały milionową sprzedaż.

Pytanie tylko czy ktoś spodziewał się sukcesu Nexusa? Telefon o przeciętnym jak na te czasy wyglądzie (wiem, że to bardzo subiektywna opinia) z dobrym technicznymi parametrami, ale nie zaskakujący niczym przeciętnego klienta. Na dodatek Google jeszcze niedawno wspierało silnie promocję Motoroli Droid i namieszał ludziom trochę w głowach bo tak właściwie to który telefon polecają kupić?Inna sprawa, że telefony to nie Adwords i nie można ich sprzedawać tylko online jeśli ktoś chce liczyć na jakiś duży sukces swojego produktu. Słuchawkę trzeba dotknąć, przymierzyć do ręki, pobawić się przyciskami itp. Bez empirycznych doświadczeń z telefonem naprawdę niewiele osób decyduje się na zakup - szczególnie w przypadku kiedy jest to nowa linia z którą nikt wcześniej nie miał do czynienia.

Google wypuściło Nexus One jakby od niechcenia - z wsparciem był od początku problem, z marketingiem również - do tego ten nieszczęsny kanał sprzedaży czyli tylko online. W artykule na technologie.gazeta.pl autor sugeruje, że Nexus miał być wzorcem dla partnerów Google i nie chodziło o sukces sprzedażowy.

Ja nie rozumiem pod jakim względem ten telefon i cała sytuacja z nim związana mogłaby być wzorcem dla kogokolwiek. A nie wierzę, że Google z premedytacją zrobiło z siebie nieudacznika po to aby uspokoić partnerów, że nie chcą im zabrać klientów.

Może Google zapomniało, że znaczek "Beta" przykleja się tylko w internecie? Poza nim albo coś działa i jest dobrze sprzedawane ma wsparcie i marketing itp, albo klienci tego nie kupują. Nie ma tolerancji dla niedoróbek, lub też jest ona bardzo bardzo mała.

Oczywiście Nexusa przekreślać jako telefonu nie można, sprzedaż w europie dopiero się zacznie. W samych stanach telefon ma być też niedługo dostępny u innych operatorów w tym w Verizon (t-mobile to jednak mała sieć w porównaniu do reszty).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Motorola Droidnexus one