Android

Google aktualizuje Chrome i pakiet Docs dla Androida. Co nowego? [prasówka]

TP
Tomasz Popielarczyk
25

Jak co środę Google aktualizuje swoje aplikacje mobilne. Wczoraj w Google Play zadebiutowała nowa wersja Chrome oraz programów wchodzących w skład pakietu Docs. Za miedzą u konkurencji też duże wydarzenie - Dropbox oficjalnie wylądował na Windowsie Phone. Chrome 40 Nowy Chrome to przede wszyst...

Jak co środę Google aktualizuje swoje aplikacje mobilne. Wczoraj w Google Play zadebiutowała nowa wersja Chrome oraz programów wchodzących w skład pakietu Docs. Za miedzą u konkurencji też duże wydarzenie - Dropbox oficjalnie wylądował na Windowsie Phone.

Chrome 40

Nowy Chrome to przede wszystkim odświeżony menedżer zakładek, który teraz przypomina bardziej swój desktopowy odpowiednik (znany do niedawna jako Google Stars). Zapisane strony mają teraz formę kafelków, a zarządzanie nimi wydaje się prostsze i przyjemniejsze. Dopracowano również interfejs - pasek adresu jest teraz dłuższy, a przycisk menu umieszczono bezpośrednio na nim. W trybie dla tabletów pojawił się natomiast guziczek zamykania wszystkich kart. Ponadto załatano szereg błędów, poprawiono zoomowanie stron z nagłówkami typu "fixed" oraz zwiększono liczbę czynności, które użytkownik może wykonywać, będąc offline. Aktualizacja będzie udostępniana stopniowo za pośrednictwem Google Play.

Mobilne Google Docs z funkcjami z desktopów

Nowości doczekały się również aplikacje z pakietu Google Docs, a więc edytor tekstu Docs, arkusz kalkulacyjny Sheets i program do prezentacji Slides. Wśród nowości pojawiło się sprawdzanie pisowni w czasie rzeczywistym, a także możliwość ukrywania kolumn i wierszy w arkuszach kalkulacyjnych. W prezentacjach możemy natomiast od teraz grupować osadzone elementy i zarządzać nimi tak, jakby były jednym. Pojawiło się również wsparcie dla aplikacji zapisujących zawartość ekranu, jak Talkback. Na iOS dodano natomiast obsługę Touch ID. Podobnie jak w przypadku Chrome, aktualizacje powinny pojawić się lada moment.

Dropbox dla Windowsa Phone

Odchodzimy nieco od Google i Androida. W sklepie Windows Store pojawiła się długo oczekiwana, oficjalna aplikacja Dropbox. Znajdziemy tutaj właściwie wszystkie funkcje, które są obecne na innych platformach, a więc automatyczny backup zdjęć w chmurze, zapisywanie plików offline czy dostęp do dwóch kont - osobistego i firmowego. Twórcy zadbali też o integrację z systemem, dzięki czemu możemy przypiąć na pulpicie dowolny folder z chmury. Program jest dostępny do pobrania w sklepie z aplikacjami dla Windowsa Phone. Jest to aplikacja typu Universal App, a więc ten sam program z niego innym interfejsem jest również obecny na Windowsie 8.1 oraz RT.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAplikacjeAndroidChrome