Telewizja

Nowa usługa telewizji przez Internet. Blisko 100 kanałów online na goNET.tv

Konrad Kozłowski
Nowa usługa telewizji przez Internet. Blisko 100 kanałów online na goNET.tv
3

Oglądanie telewizji przez Internet nie jest dziś taką zmorą, jaką było kiedyś, bo na polskim rynku mamy już kilka naprawdę fajnych usług. Dołącza do nich goNET.tv - ile kosztuje, gdzie jest dostępna i czym różni się od pozostałych?

goNET.tv - telewizja przez Internet

goNET.tv pojawiło się w Polsce raczej bez większych fanfar, ale ta obecna już na rynku czeskim i słowackim usługa reprezentuje ciekawe podejście do rynku, ponieważ na pierwszy rzut oka wcale nie wygląda jakoś... spektakularnie. Jeśli oczekiwaliście wodotrysków, które widuje się na stronach głównych YouTube TV czy Hulu (dostępne tylko w USA), to goNET.tv jest ich zupełnym przeciwieństwem. Powiedziałbym nawet (nie ujmując niczego usłudze), że grafika tytułowa i cała wizualna otoczka nie sugerowały, byśmy mieli do czynienia z legalną platformą. Najważniejsze jednak, ile kosztuje, jak działa, a nie jak wygląda główna strona, prawda? A tutaj goNET.tv wypada zaskakująco dobrze.

Wygodniejsza i w lepszej jakości, ale nadal pełna reklam. Telewizja za darmo w Internecie

Zacznijmy od oferty, która w maksymalnym pakiecie posiada aż 94 kanały. Na liście są te podstawowe, jak TVP, TVN, TV4, a także FilmBox, Kino TV, Kino Polska. Czy jest sens, bym wymieniał pozostałe? Nie sądzę, ponieważ duża część z nich jest bardzo wąska tematycznie, a jednocześnie mało popularna. Moją uwagę zwróciły NASA TV czy CNN, ale nic więcej. Około połowę stanowią stacje czeskie, słowackie i z innych krajów. Powiedziałbym, że to całkiem niewiele, chyba że komuś mocno zależy na tych podstawowych kanałach.

Wspierane urządzenia i dodatkowe funkcje

Z kwestii technicznych warto na pewno wspomnieć o możliwości cofania emisji do 30 dni i oglądania wybranych programów na życzenie (na liście sprawdzicie, które kanały oferują 30, 7 lub 0 dni). Oprócz tego można nagrywać programy, a oferta zawiera także 959 filmów do odtworzenia. Wspierane są przeglądarki internetowe, Android i iOS (z Chromecastem), a także Android TV i smart TV. Do poprawnego działania usługi potrzebne jest łącze minimum 3 Mb/s. Niektóre ze stacji są dostępne w HD (są oznaczone), a platforma zapamiętuje, które programy widzieliśmy, ale nie do końca. goNET.tv będzie oczywiście działać w krajach Unii Europejskiej, jeśli wyjedziecie z Polski.

Telewizja online, czyli przegląd pakietów telewizyjnych w Internecie

Najciekawszym elementem oferty jest... dedykowany jej dekoder na podstawie Android TV. Są one w ostatnim czasie bardzo popularne - patrz CANAL+ czy Vectra - a ten od goNET.tv kosztuje 200 zł. Wygląda dość zwyczajnie, wspiera sklep Google Play. Czy jest dobrym pomysłem? Nie wiemy, jak działa w praktyce - może nie sprawiać problemów, ale w przypadku niedostatecznej wydajności czy braku obsługi kluczowych aplikacji jak Netflix, którego przecież nie ma np. na przystawkach z Biedronki.

Comiesięczny koszt usługi do 29 zł i gdy już prawie napisałem, że nie wiem, komu mógłbym polecić tę usługę, to zauważyłem, że dokonanie płatności może odbywać się nie tylko przy użyciu karty, ale także przez przelew bankowy, telefon komórkowy (przez operatora) albo... płacąc na poczcie, czyli przez wypełnienie druku i wpłatę gotówki. Wtedy zaczekamy na aktywację nawet kilka dni, ale dla niektórych osób (a takie jeszcze są) będzie to pewne rozwiązanie.

Monitor Samsunga z Tizenem i smart TV. To powinien być standard

goNET.tv może być fajną usługą telewizją online

goNET.tv to przedziwna usługa, której nawet strona internetowa nie została przetłumaczona do końca prawidłowo. Tłumacz internetowy zrozumiał wiele fraz jak należy, ale część z nich posiada niewłaściwą odmianę pojedynczego słowa, co pozwala sądzić, że pojawił tam się także czynnik ludzki ("telewizoru"). Liczby mogą robić wrażenie (959 filmów i 94 stacji), ale gdy przyjrzymy im się z bliska, to oferta nie jest taka atrakcyjna - potrzebne jest rozszerzenie oferty kanałów. WP Pilot raczej nie ma się czego (na razie?) obawiać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu