Ciekawe strony

Własny Twitter dzięki wordpress

Grzegorz Marczak
Własny Twitter dzięki wordpress
3

Twórcy wordpressa pod wyraźnym wrażeniem twittera stworzyli coś co nazywa się Prologue. W skrócie jest to kolejna skóra (lub jak kto woli theme) dzięki, której nasz blog wygląda i działa jak twitter tylko, że dla zamkniętej grupy naszych użytkowników. Prologue przemienia więc nasz blog w miejsce...

Twórcy wordpressa pod wyraźnym wrażeniem twittera stworzyli coś co nazywa się Prologue. W skrócie jest to kolejna skóra (lub jak kto woli theme) dzięki, której nasz blog wygląda i działa jak twitter tylko, że dla zamkniętej grupy naszych użytkowników.

Prologue przemienia więc nasz blog w miejsce do komunikacji między osobami, które są u nas zarejestrowane. Fani wordpressa dorobili do nowego theme nieco więcej teorii niż chcieli autorzy - a teoria ta mówi o tym, że jeśli jesteśmy w stanie stworzyć małego twittera dla małej grupy ludzi to faktycznie tworzymy "distributed version of Twitter".Inni blogerzy widzą w tym czym jest Prologue możliwość stworzenia narzędzia do komunikacji wewnątrz grupy zajmującej się jakimś projektem itp. Teorii do tego co stworzył WP można dopisać wiele - jednak jak to zwykle bywa to życie zweryfikuje czy zostaną one tylko w sferze teorii czy wyjdą i będą czymś więcej.

Przyznam, że oprócz dość ładnego wyglądu nowego skina (wygląda ładniej niż twitter - ale to chyba nie ma za dużego znaczenia) Prologue to dla mnie wywarzanie otwartych drzwi. Nie trafiają do mnie argumenty o komunikacji wewnątrz zamkniętej grupy ludzi - od tego są dużo lepsze i bardziej efektywne narzędzia.

W Prologue widzę jednak pewien potencjał - dzięki kilku zgrabnym modyfikacjom blog przemienia się w Twittera. Moim zdaniem pokazuje to jak elastyczny może być system blogowy jakim jest wordpress - czy doczekamy się kolejnych konwersji blog w zupełnie coś innego? (przykładem niestandardowego wykorzystania WP są chociażby serwisy takie jak osnews.pl, czy Truemors)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu