Ciekawe strony

Nasza Klasa - nowe lepsze zarządzanie danymi w profilu.

GM
Grzegorz Marczak
14

Serwis Nasza Klasa wprowadził nowe łatwiejsze zarządzanie naszymi danymi. Ostatnio bardzo wiele można było przeczytać na temat tego jak bardzo zagrożone są nasze dane w tym serwisie (z czym osobiście się nie zgadzałem ponieważ przeczytałem dokładnie zasady panujące w tym serwisie przed tym jak dodał...

Serwis Nasza Klasa wprowadził nowe łatwiejsze zarządzanie naszymi danymi. Ostatnio bardzo wiele można było przeczytać na temat tego jak bardzo zagrożone są nasze dane w tym serwisie (z czym osobiście się nie zgadzałem ponieważ przeczytałem dokładnie zasady panujące w tym serwisie przed tym jak dodałem jakąkolwiek informacje).

Nasza Klasa wychodząc na przeciw oczekiwaniom bojowników o prywatność danych zbudowała narzędzie w którym jeszcze łatwiej i prościej możemy decydować o tym jakie dane komu chcemy pokazywać.

Narzędzie to oprócz tego, że łatwiej pozwala zarządzać naszymi danymi to daje nam jeszcze większą możliwość jeśli chodzi o ich kontrolę (mam wrażenie, że pewnych ustawień wcześniej nie było - ale nie jestem aż tak zaawansowanym użytkownikiem NK aby o wszystkich pamiętać)Jak widać na powyższym obrazku możemy teraz dzięki nowemu narzędziu zdecydować jakie dane będą widoczne dla wszystkich odwiedzających serwis, a jakie dla naszych znajomych. Możemy też ustawić aby nasz profil nie był dostępny w wynikach wyszukiwania w serwisie.

Zostały stworzone również trzy profile wzorce według których możemy ustawić nasz profil jako otwarty (prawie wszystko dla wszystkich), prywatny (czyli wszystko dla znajomych), zamknięty czyli najbardziej ograniczony.

Wprowadzenie tego narzędzia to bardzo dobry ruch NK , zamyka on usta wszystkim krzykaczom i obrońcom naszych danych. Teraz nikt nie będzie mógł powiedzieć, że nie wiedział, nie widział czy nie zdawał sobie sprawy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu