Polska

Nie tylko złotówki, ale także język polski w sklepie GOG.com. A do tego 4 nowe gry do zgarnięcia za darmo!

Kamil Świtalski
Nie tylko złotówki, ale także język polski w sklepie GOG.com. A do tego 4 nowe gry do zgarnięcia za darmo!
9

Nie wierzę że GOG jest obcy komukolwiek z was, jeśli cenicie sobie dobry wybór gier i brak zabezpieczeń DRM. Mimo że firma ma na swoim koncie już wiele lat sukcesów, a ponadto jest polskim tworem — dopiero teraz przedstawia swoją odsłonę w rodzimym języku!

Good Old Games, a GOG.com

Wydawać by się mogło, że GOG już dawno wpisał się w krajobraz polskich graczy na stałe. Bo faktycznie — trudno odmówić mu rozmachu, a jego twórcom — podejścia, które procentuje na każdym kroku. Przede wszystkim widać to było jak na dłoni przy zręcznej transformacji, a może raczej — rozszerzaniu oferty. Platforma zaczynała w 2008 roku jako miejsce, w którym sprzedawano stare gry przystosowane do współczesnych komputerów. Wówczas skrót GOG rozwijano do Good Old Games. W 2012 poszerzono działalność sklepu — i poza klasycznymi grami, dołączyły do nich również nowsze tytuły — głównie od niezależnych twórców. Sklep stworzyło raptem kilkanaście osób — obecnie zajmuje się nim 150-osobowa ekipa. Katalog sklepu GOG.com to już ponad 2150 gier! A przecież na tym jeszcze nie koniec.

Od maja zeszłego roku na GOG.com nareszcie możemy zapłacić w złotówkach, a teraz — blisko dekadę po jej starcie — doczekaliśmy się rodzimej wersji językowej serwisu!

GOG.com i gry po polsku

Rodzime wersje językowe okazują się być bardzo pożądane w świecie gier wideo. Już teraz katalog sklepu to ponad 400 tytułów, w które można zagrać po polsku — zarówno tych klasycznych, jak i nowości. Nie zabrakło nawet kultowych tłumaczeń Baldur's Gate, których nie kupimy nigdzie indziej. Warto także zaznaczyć, że obecnie w sklepie znajduje się ponad 70 gier od polskich deweloperów — od kultowego Gorky 17, przez Wiedźmina, Serial Cleaner, Dying Light, Jacka Orlando, na Observerze kończąc.

Polska platforma — i polskie ceny. Owszem, od ponad roku możemy płacić w GOG.com w złotówkach, ale teraz ceny zostały przystosowane także do rodzimych standardów. W sklepie znalazł się nowy próg cenowy — za 9,99 pln będzie można nabyć świetne gry. A w nim m.in. kultowe odsłony Broken Sword, Commandos Ammo Pack czy MDK! Znalazły się także polskie popularne metody płatności — szybkie przelewy!

4 gry za darmo w GOG.com — tylko przez 48 godzin!

Przez 48 godzin na platformie dostępne będą za darmo 4 tytuły, których... po prostu nie można przegapić. Wsród nich znalazły się:

  • Stronghold HD,
  • A.D. 2044,
  • Skaut Kwatermaster,
  • Sołtys.

Warto mieć na uwadze, że Skaut Kwatermaster i Sołtys są bonusem do L.K. Avalonowego A.D. 2044. Twórcy pomyśleli zarówno o czymś nowszym, jak i absolutnej klasyce, która... na pewno nie jest obca żadnemu staremu wyjadaczowi. Dlatego warto się pospieszyć — bo mamy tylko dwa dni na to, aby dodać je do naszych kont za okrągłe zero złotych!

GOG.com nareszcie po polsku

Długo czekaliśmy na ten dzień, ale w końcu doczekaliśmy się jednego z najbardziej niezwykłych sklepów z grami po polsku. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko obserwować rozrastający się się katalog gier bez zabezpieczeń DRM, a także wyczekiwać kolejnych przecen. Bo przecież nic tak nie zachęca do zakupów, jak solidne promocje, prawda?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu