Mobile

Zamiast wyrzucać jedzenie, podzielcie się z innymi. Pomoże nowa, polska, aplikacja

Kamil Świtalski
Zamiast wyrzucać jedzenie, podzielcie się z innymi. Pomoże nowa, polska, aplikacja
11

Problem marnowania jedzenia nie jest niczym, o czym byśmy wcześniej nie słyszeli. Teraz jednak zamiast wyrzucać nadmiar jedzenia, możemy się nim podzielić z innymi — pomoże nam w tym aplikacja Taste&Share.

Nie kupuj więcej, niż możesz przejeść

Kampanie uświadamiające i podpowiadające jak robić rozsądnie zakupy nie są niczym nowym. To temat który jest wałkowany non-stop nie tylko w mainstreamowych mediach. Mimo wszystko szacuje się, że tylko w Polsce w skali roku marnujemy ponad pięćdziesiąt kilogramów jedzenia na osobę. Przerażające dane które skutecznie obrazują skalę problemu. I jeżeli również zdarza wam się zrobić nieprzemyślane zakupy, data przydatności do spożycia nieubłaganie pędzi ku dniu zero i chcielibyście faktycznie coś zrobić z tym fantem to... mam dla was doskonałą wiadomość. Kilka dni temu na polskim rynku zadebiutowała nowa aplikacja, której ambicją jest pomóc podzielić się jedzeniem. A dzięki współczesnym technologiom, proces ten jest naprawdę ekspresowy!

...a skoro już kupiłeś, to podziel się jedzeniem — nie marnuj go!

Taste&Share to najnowsza polska aplikacja do dzielenia się jedzeniem, która powstała na zlecenie marki Electrolux. Motywacją okazała się, oczywiście, ogromna skala problemu. Wystawienie ofert z przesadzonymi zakupami, przetworami czy też gotowaniem w roli głównej za pośrednictwem aplikacji jest... dziecinnie proste. Wystarczy dosłownie kilka stuknięć w ekran smartfona, aby wystawić stosowną ofertę. Kontakt z ludźmi którzy oferują smakołyki także nie należy do skomplikowanych — to kwestia nawiązania z nimi kontaktu, od którego dzieli nas również zestaw paru kliknięć na krzyż. Pozostaje kwestia dogadania szczegółów i umówienia się na odbiór. To dziecinnie proste, a czy działa?

Aby takie dzielenie się jedzeniem miało sens, musi przybrać na sile

Idea przyświecająca platformie Taste&Share to świetna rzecz. I choć sam program wykonany jest estetycznie i... działa jak należy, to — niestety — trudno póki co mówić o sukcesie. Program zadebiutował dopiero kilka dni temu i obecnie znalazłem tam raptem drobną garść ogłoszeń. Dosłownie, w skali całego kraju, było ich... osiem. Nie ma co ukrywać, że to raczej mało imponujący wynik — ale projekt nabiera dopiero wiatru w żagle. I trzymam kciuki za to, aby za parę miesięcy wirtualne tablice ogłoszeń z najrozmaitszymi ofertami uginały się od pyszności, których właściciele nie są w stanie przejeść.

Kolejny jedzeniowy pomysł, kolejne pytania

Na początku roku Maciej przedstawiał wam Quertes, projekt w ramach którego domowi kucharze mieli szansę zasilić domowy budżet gotowaniem w swoich czterech kątach. Takich platform pojawiło się więcej — i w różnych zakątkach świata cieszą się... różnym powodzeniem. Chęć dzielenia się z innymi za pośrednictwem takiej usługi... zweryfikują najbliższe tygodnie. Jeżeli jednak chcielibyście sami dołączyć do akcji i regularnie korzystać z tego, co inni mają do zaoferowania — albo podzielić się za dużą ilością ciasta, słoików i innych — to nie ma na co czekać. Aplikacja Taste&Share czeka na was w oraz na platformie Google Play!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu