Startups

Spółka z Gliwic właśnie została kupiona za blisko 70 milionów złotych!

Grzegorz Marczak
Spółka z Gliwic właśnie została kupiona za blisko 70 milionów złotych!
23

Spółka ComVision, właściciel marki SMSAPI właśnie została kupiona przez Link Mobility Group ASA. Kwota transakcji to 16 milionów euro. Założona w 2004 w Gliwicach firma została wyceniona na blisko 70 mln pln. Należąca do niej marka SMSAPI, platforma oferująca usługi komunikacji mobilnej, posiada obecnie 40 proc. polskiego rynku A2P.

Założona w 2004 w Gliwicach firma została wyceniona na 16 mln euro. Należąca do niej marka SMSAPI, platforma oferująca usługi komunikacji mobilnej, posiada obecnie 40 proc. polskiego rynku A2P i obsługuje m.in. Jeronimo Martins, ING Bank Śląski, Big Star, PGE, Answear, W.KRUK S.A. i ponad 6 tys. innych polskich i zagranicznych klientów. W zeszłym roku za pośrednictwem platformy klienci wysłali 540 mln wiadomości a liczba ta rośnie rok do roku o kilkadziesiąt procent.

Od początku istnienia firmy chcieliśmy zbudować silną markę SMSAPI, która finalnie została liderem komunikacji mobilnej w Polsce. Nasz zgrany zespół, wysokie aspiracje i wytrwałość sprawiły, że z sukcesem wyszliśmy również za granicę, świadcząc usługi dla podmiotów w Europie i na świecie. Dołączenie do dynamicznie rozwijającej się grupy da nam możliwość połączenia sił i przyspieszenia tempa w osiągnięciu celu, jakim jest pozycja lidera komunikacji mobilnej w Europie - zapowiada Wojciech Kaczmarek, prezes ComVision sp. z o.o.

Dzięki transakcji marka SMSAPI uzyska dostęp do bezpośrednich połączeń z operatorami GSM w większości europejskich krajów oraz będzie mogła wprowadzić do Polski najnowsze rozwiązanie komunikacji mobilnej, jakim jest RCS.

- Akwizycja spółki ComVision to dla nas powód do dumy. To wiodący polski dostawca rozwiązań komunikacyjnych w branży mobilnej. Od teraz opracowane przez SMSAPI zaawansowane technologie będziemy mogli oferować w ramach LINK na innych rynkach europejskich. Posiadamy już szerokie portfolio rozwiązań komunikacyjnych, którymi planujemy dzielić się z ComVision i tym samym umocnić silną pozycję spółki w Polsce. LINK szybko staje się liderem rozwiązań telekomunikacyjnych w Europie, działając we wszystkich krajach skandynawskich, w Hiszpanii, we Włoszech, w Niemczech, w Bułgarii, a teraz także w Polsce  – mówi Arild Hustad, CEO Link Mobility Group.

Niesamowity sukces i szczere gratulacje. Szczególnie, że są perspektywy na dalszy dynamiczny rozwój działalności.

źródło : informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

startups