Antyapps

Go Krasnale Wrocławskie -- znajdź je wszystkie

A
Antyapps
2

Na fali popularności gry Pokemon GO! w Google Play posypały się aplikacje oparte na podobnej fabule, jednak żadna z nich do tej pory nie osiągnęła nawet w połowie tak dużego sukcesu jak oryginał. Cóż, sama wciąż próbuję zrozumieć fenomen gry polegającej na "łapaniu" nieistniejących stworków... I...

Na fali popularności gry Pokemon GO! w Google Play posypały się aplikacje oparte na podobnej fabule, jednak żadna z nich do tej pory nie osiągnęła nawet w połowie tak dużego sukcesu jak oryginał. Cóż, sama wciąż próbuję zrozumieć fenomen gry polegającej na "łapaniu" nieistniejących stworków... I choć nie jestem również zwolenniczka kopiowania cudzych pomysłów, to znacznie bardziej popieram inicjatywę twórców aplikacji Go Krasnale Wrocławskie, którzy chcą "wygonić" mieszkańców Wrocławia na spacery i proponują szukanie rzeźb wpisanych w historię miasta.

Krasnale wrocławskie stały się sławne już jakiś czas temu. Do tej pory "odkryte" jest około trzystu postaci, a niewykluczone, że część z nich nadal kryje się w zakamarkach Wrocławia. Istnieje wiele teorii na temat tego, w jaki sposób skrzaty znalazły się w mieście, z legendą o Papie Krasnalu na czele, choć tak naprawdę pierwsi przedstawiciele pojawiali się na murach komunistycznego Wrocławia (lata 80. ubiegłego wieku) jako graffiti. Pierwsze rzeźby natomiast stanęły na ulicach w 2005 roku i od tej pory każdy może przywieźć i postawić swojego krasnala.

Aplikacja Go Krasnale Wrocławskie pozwala na poznanie wszystkich skrzatów. Program dzieli się na trzy zakładki: Lista, Mapa oraz Galeria. W pierwszej z nich widnieje lista wszystkich 279 krasnali wraz z ich nazwą tudzież imieniem oraz lokalizacją. Dowiemy się też, ile osób już daną postać odwiedziło. Jeśli w trakcie spaceru po Wrocławiu lub okolicach spotkamy któregoś ze skrzatów, możemy oznaczyć się "tu byłem"; gdy postawimy sobie na cel spotkanie ze wszystkimi skrzatami, możemy skorzystać z funkcji nawigacji, która poprowadzi nas prosto do każdego z nich. Mamy również możliwość posłużyć się funkcją radaru, który wskaże nam rzeźby w promieniu odległości, jaką sami ustawimy. W zakładce "Mapa" znajdziemy oczywiście mapę z oznaczonymi lokalizacjami wszystkich skrzatów, a w galerii możemy obejrzeć ich zdjęcia. Sami również możemy współtworzyć albumy, a jeśli okaże się, że trafiliśmy na krasnala, którego nie ma w aplikacji, możemy wysłać jego zdjęcie i lokalizację, a autorzy umieszczą go jako kolejną pozycję na liście.

Go Krasnale Wrocławskie to aplikacja dla tych, którzy lubią miejskie ciekawostki. To również świetny program dla turystów, dzięki któremu pobyt we Wrocławiu stanie się z pewnością dużo ciekawszy. Oczywiście nie twierdzę, że Wrocław jest mało interesujący, uważam, że to piękne miasto, natomiast mało jest polskich miejscowości, które mogą poszczycić się równie ciekawą alternatywą zwyczajnego zwiedzania (polecam również łódzki szlak bajkowy). Sama aplikacja przygotowana jest dobrze i solidnie, autorzy naprawdę mocno się postarali, by umieścić w niej wszystkie krasnale. Jeśli fascynuje was historia czy też zjawisko wrocławskich skrzatów, ta aplikacja powinna stać się nieodłącznym elementem waszych miejskich spacerów.

Aplikacja dostępna jest za darmo na urządzenia z systemem Android.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu