Google

7 aplikacji Google na Androida o istnieniu których mogliście nie mieć pojęcia

Kamil Świtalski
7 aplikacji Google na Androida o istnieniu których mogliście nie mieć pojęcia
9

Aplikacje Google na Androida to nie tylko kultowe Gmail czy Zdjęcia. W ich katalogu znajduje się obecnie sto programów — znacie poniższe produkty?

Aplikacje Google na Androidzie są podstawową częścią tamtejszego ekosystemu. I choć nie brakuje ich także na platformie konkurencji, to najczęściej wspomina się o podstawowych rzekłbym — oklepanych — produktach, których raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Wiecie: tu Gmail, tam Mapy, Zdjęcia, Hangouty, Gboard czy Chrome. Myślę że żaden z nich nie jest wam obcy, ale na tę chwilę polski katalog aplikacji Google w sklepie wynosi równą setkę. Jestem przekonany że są wśród nich takie, z którymi wasze ścieżki się jeszcze nie przecięły!

Android TV Remote Control

O spójności ekosystemu Google można powiedzieć wiele rzeczy, tak samo zresztą jak o samym Android TV. Jeżeli jednak poszukujecie łatwego sposobu jego kontroli bez ciągłego rozglądania się za pilotem, to ta uniwersalna aplikacja jak najbardziej powinna przypaść wam do gustu!

Android TV Remote Control w Google Play.

Zobacz też: Programy na Androida które musisz zainstalować!

Crowdsource

Google robi co tylko w ich mocy, aby wszystkie usługi, regulaminy, aplikacje i spółka były dostępne w możliwie w jak największym pakiecie języków. Jednak błędy, wpadki i nieścisłości się zdarzają — a dzięki aplikacji Crowdsource można szybciej dobić się "wyżej" i zadbać o to, aby zostały one naprawione tak szybko, jak tylko to możliwe -- a ponadto Tłumacz działał jeszcze efektywniej niż do tej pory!

Crowdsource w Google Play.

Datally (Google): oszczędzaj dane i wyszukuj Wi-Fi

Datally to także stosunkowo świeży projekt od Google, który ma ambicję... pomóc nam zaoszczędzić transfer, łatwo śledzić zużycie danych, a także podpowiedzieć gdy znajdziemy się w zasięgu darmowego WiFi!

Datally (Google): oszczędzaj dane i wyszukuj Wi-Fi w Google Play.

Zobacz też: ranking aplikacji Android z 2018 roku

Google Moja Firma

Nie wykluczam że dla ludzi prowadzących własne biznesy nie jest to zupełnie obca propozycja, ale  jeżeli jakimś cudem dbacie i widoczność w Google i nigdy nie trafiliście na tę propozycję — to warto zanotować, że takowa jest dostępna! Co więcej: jest wygodna w obsłudze, przejrzysta i... godna uwagi dla wszystkich, którzy lubią pracować z poziomu smartfona / tabletu.

Google Moja firma w Google Play

Miarka. Measure - quick, everyday measurements

Jedna z najbardziej praktycznych aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości? Wiadomo, że miarka! Google wiosną tego roku przedstawiło swoją propozycję w tym temacie — nie zawsze działa tak efektywnie jak można tego oczekiwać, ale regularne aktualizacje cały czas serwują przydatne poprawki i... jest coraz lepiej!

Measure - quick, everyday measurements w Google Play.

Pulpit zdalny Chrome

Niezwykle praktyczna aplikacja dla wszystkich, którzy chcą mieć dostęp do swojego komputera z poziomu smartfona! Bardzo łatwa w konfiguracji i przydatna propozycja od Google, z obsługą której poradzą sobie nawet początkujący użytkownicy.

Pulpit zdalny Chrome w Google Play.

Tapety

Banał? Może, ale wielu zapomina, albo wręcz nie wie, że Google ma taką aplikację w swoim portfolio. Prosta aplikacja z ogromną kolekcją estetycznych tapet wysokiej rozdzielczości, które idealnie wpasują się w ekrany zarówno waszych smartfonów jak i tabletów!

Tapety w Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu