Google

Wygodne z przyciski z filtrami wyszukiwania w Gmailu już są - bardzo szybko je docenicie!

Konrad Kozłowski
Wygodne z przyciski z filtrami wyszukiwania w Gmailu już są - bardzo szybko je docenicie!
6

Na moim koncie właśnie pojawiły się dodatkowe funkcje wyszukiwarki w Gmailu - przyciski filtrujące wiadomości można bardzo szybko docenić.

Wyszukiwanie wiadomości w Gmailu - dodatkowe przyciski już są

Filtrowanie wyników wyszukiwania w skrzynce e-mail nigdy nie było łatwiejsze

Zgodnie z zapowiedziami Google wdraża dodatkowe funkcje do wyszukiwarki w Gmailu. Ujrzycie je po wpisaniu dowolnej frazy w pole i wciśnięciu enter. Po wyświetleniu wyników wyszukiwania możecie zacząć je filtrować używając następujących przycisków: Starsze niż, Zawiera załącznik, Do mnie i Jest nieprzeczytana. Oprócz nich na prawo znajdziecie przycisk rozwijający listę szukania zaawansowanego, gdzie znajdziecie wiele dodatkowych pól i filtrów dotyczących nadawcy, odbiorcy, rozmiary czy zakresu dat. Po wybraniu opcji "Zawiera załącznik" będziecie mogli też wskazać jeden z trzech rodzajów pliku (obraz, dokument, PDF).

Używaliście parametrów? Zapewne nadal będziecie je stosować

Nie jest to drastyczna zmiana dla tych, którzy do tej pory radzili sobie wpisując dodatkowe parametry w wyszukiwarkę, ale dla pozostałych użytkowników takie przyciski będą sporym ułatwieniem. Już teraz wiem, że wiele z parametrów będę stosował w dalszym ciągu wpisując je w wyszukiwarkę, bo... tak będzie szybciej (np. in:sent, in:all itd.), natomiast przedziały czasowe zdecydowanie wygodniej będzie określać się zwykłymi przyciskami.

Czytaj też: Nie potrzebujesz nowych narzędzi do zarządzania projektami. Wystarczy ci Gmail, tak samo jak klientowi

Jestem zdziwiony, że Google dopiero od początku tego roku wdraża tego rodzaju ułatwienia, skoro Gmail jest aż tak popularny, a jego odrobinę bardziej rozbudowane funkcje są większości użytkowników kompletnie nieznane. Mam nadzieję, że na tych nowościach Google nie poprzestanie i wdroży kolejne. Również w aplikacjach mobilnych, gdzie takie rozwiązanie byłoby jeszcze bardziej użyteczne. Pasek boczny z Kalendarzem, Listą zadań i Google Keep był genialnym ruchem, więc śmiało można liczyć na więcej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu