Google

Gmail będzie lepiej niż kiedykolwiek wcześniej filtrował spam [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Gmail będzie lepiej niż kiedykolwiek wcześniej filtrował spam [prasówka]
5

Google wprowadza zmiany w mechanizmach Gmaila odpowiadających za filtrowanie spamu. Od teraz będzie on wykorzystywał algorytmy z wyszukiwarki oraz z Google Now, aby lepiej identyfikować oraz lokalizować niechciane wiadomości. Gmail z lepszym wykrywaniem spamu Gmail ma teraz używać inteligentny...

Google wprowadza zmiany w mechanizmach Gmaila odpowiadających za filtrowanie spamu. Od teraz będzie on wykorzystywał algorytmy z wyszukiwarki oraz z Google Now, aby lepiej identyfikować oraz lokalizować niechciane wiadomości.

Gmail z lepszym wykrywaniem spamu

Gmail ma teraz używać inteligentnych algorytmów do identyfikowania niechcianej poczty. Technologie te już wcześniej były wykorzystywane przez wyszukiwarkę oraz asystenta Google Now. Twórcy nie precyzują, w jaki sposób ich działanie ma się przełożyć na skuteczność filtrów antyspamowych w Gmailu. Wiadomo na pewno, że będzie teraz skuteczniej  i bardziej niezawodnie. Oczywiście to może oznaczać większą liczbę fałszywych alarmów, ale tutaj rozwiązaniem ma być ręczne odznaczanie wiadomości. Filtr uczy się nawyków użytkownika, więc pozwoli to uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Google współpacuje z BlackBerry

BlackBerry nawiązuje współpracę z Google. Celem jest opracowanie nowych, biznesowych standardów, które przełożą się na wyższy poziom bezpieczeństwa w Androidzie. Kanadyjska firma przed kilkoma dniami dokonała przejęcia firmy AndroidSecuried.com, zatem nie jest to zbyt dużą niespodzianką. Współpraca z Google pozwoli przenieść elementy zabezpieczające do Androida Lollipop i uczynić go pod tym względem bardziej niezawodnym i atrakcyjnym w biznesie. Być może jest to również wstęp do produkcji słuchawek BlackBerry pracujących pod kontrolą Androida, o których mówi się od jakiegoś czasu.

Nowa wersja Androida M

Android M został udostępniony jakiś czas temu w wersji deweloperskiej. Dziś debiutuje pierwsza aktualizacja dla tego wydania. Listę zmian można znaleźć na stronie Google'a. W większości to poprawki związane z bezpieczeństwem, wyeliminowane błędy, a także usprawnienia w API. System w dalszym ciągu jest dostępny wyłącznie dla posiadaczy Nexusów 5, 6 oraz 9. Osoby, które już korzystają z wersji testowej otrzymają aktualizację API. Pozostali mogą pobrać system ze strony Google'a.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu