E-commerce

Zakaz sprzedawania kont z grami na Allegro. Nie kupicie też już konta na Spotify

Grzegorz Ułan
Zakaz sprzedawania kont z grami na Allegro. Nie kupicie też już konta na Spotify
46

Kiedy przeczytałem tę informację od Allegro odczułem nieskrywaną ulgę, bo to co się działo do tej pory na Allegro w temacie sprzedaży kont do gier na różnych platformach czy do serwisów streamingowych wymagało już dawna takich działań.

W połowie listopada informowałem Was o zmianach na Allegro, które mają w większości wejść w życie 4 stycznia. Dla przypomnienia wymienię tu tylko najważniejszą z nich, a mianowicie od tego dnia koszt nadawania przesyłek w ramach Allegro Smart! będzie podzielony pomiędzy sprzedawców a Allegro. Po stronie sprzedawców koszt ten będzie wynosił w zależności od wartości towaru:

  • 0,99 zł brutto – dla zamówień poniżej 100 zł
  • 1,99 zł brutto – dla zamówień od 100 zł.

Ponadto od 4 stycznia wchodzi Program Szybkich Dostaw, w ramach którego będzie można odzyskać te koszty od każdej przesyłki, jeśli sprzedawca będzie wysyłał zamówione towary tego samego dnia (95%).

Więcej szczegółów tych zmian na Allegro znajdziecie w poprzednim naszym wpisie na ten temat.

Lista towarów zakazanych na Allegro

Przejdźmy już do uaktualnionej listy zakazanych towarów do sprzedaży na Allegro. Aktualnie jest ich 41, wspomnę tu tylko o pozycji 38, w której wymienione są filmowe serwisy streamingowe:

38. Wszelkiego rodzaju kody, hasła, tokeny, klucze lub konta (dalej zwane łącznie "Kodami"), które umożliwiają dostęp oraz skorzystanie z usług pozwalających na oglądanie oraz słuchanie na życzenie treści multimedialnych za pośrednictwem internetu w postaci tzw. video on demand np. Netflix, Showmax, HBO Go, Cda Premium, VOD.pl, Player.pl, za wyjątkiem Kodów, które oferowane są przez podmioty prowadzące oficjalną, autoryzowaną działalność w zakresie ich odsprzedaży, działające w ramach indywidualnych umów zawartych z Allegro.pl;

To było już zakazane od jakiegoś czasu, różnie z tym bywało do tej pory. W pewnym stopniu udało się je wyeliminować ze sprzedaży na Allegro, nie ma już ich tak dużo, a jak się pojawiają, to są zaciągane z Allegro Lokalnie. Więc ten proces będzie wymagał poprawy ze strony Allegro.

Aktualny (sprzed godziny) zrzut ekranu z wyszukiwania na Allegro na hasło Netflix:

Od 4 stycznia do tej listy dopisany będzie zakaz sprzedaży podobnego stałego lub czasowego dostępu do kont streamingowych z muzyką, jak Spotify i Tidal oraz do gier. Allegro wymienia tu takie pozycje jak: Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network, Xbox Live.

Wyjątek będą tu stanowiły gry“free to play”, których użytkownicy będą mogli nadal sprzedawać swoje konta na Allegro wraz z całą ich zawartością.

Mam nadzieję, że to wyczyści Allegro z tego typu ogłoszeń, które pojawiają się w niezliczonych ilościach i to często pod jednym kontem sprzedawcy. Co przyjmuje w skrajnych przypadkach postać spamowania serwisu ofertami sprzedaży kont do gier czy różnych serwisów streamingowych.

Na koniec dla kontrastu zła wiadomość, od 20 stycznia Allegro znowu podniesie prowizje od sprzedaży w takich kategoriach jak Elektronika, Moda, Dom i ogród, Supermarket, Dziecko, Uroda, Zdrowie, Kultura i rozrywka, Sport i turystyka, Motoryzacja, Kolekcje i sztuka czy Firma i usługi.

Ze szczegółami wszystkich zmian, wraz z nową wysokością prowizji w wymienionych kategoriach, znajdziecie na stronach Allegro.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu