E-commerce

Zakaz sprzedawania kont z grami na Allegro. Nie kupicie też już konta na Spotify

Grzegorz Ułan
46

Kiedy przeczytałem tę informację od Allegro odczułem nieskrywaną ulgę, bo to co się działo do tej pory na Allegro w temacie sprzedaży kont do gier na różnych platformach czy do serwisów streamingowych wymagało już dawna takich działań.

W połowie listopada informowałem Was o zmianach na Allegro, które mają w większości wejść w życie 4 stycznia. Dla przypomnienia wymienię tu tylko najważniejszą z nich, a mianowicie od tego dnia koszt nadawania przesyłek w ramach Allegro Smart! będzie podzielony pomiędzy sprzedawców a Allegro. Po stronie sprzedawców koszt ten będzie wynosił w zależności od wartości towaru:

  • 0,99 zł brutto – dla zamówień poniżej 100 zł
  • 1,99 zł brutto – dla zamówień od 100 zł.

Ponadto od 4 stycznia wchodzi Program Szybkich Dostaw, w ramach którego będzie można odzyskać te koszty od każdej przesyłki, jeśli sprzedawca będzie wysyłał zamówione towary tego samego dnia (95%).

Więcej szczegółów tych zmian na Allegro znajdziecie w poprzednim naszym wpisie na ten temat.

Lista towarów zakazanych na Allegro

Przejdźmy już do uaktualnionej listy zakazanych towarów do sprzedaży na Allegro. Aktualnie jest ich 41, wspomnę tu tylko o pozycji 38, w której wymienione są filmowe serwisy streamingowe:

38. Wszelkiego rodzaju kody, hasła, tokeny, klucze lub konta (dalej zwane łącznie "Kodami"), które umożliwiają dostęp oraz skorzystanie z usług pozwalających na oglądanie oraz słuchanie na życzenie treści multimedialnych za pośrednictwem internetu w postaci tzw. video on demand np. Netflix, Showmax, HBO Go, Cda Premium, VOD.pl, Player.pl, za wyjątkiem Kodów, które oferowane są przez podmioty prowadzące oficjalną, autoryzowaną działalność w zakresie ich odsprzedaży, działające w ramach indywidualnych umów zawartych z Allegro.pl;

To było już zakazane od jakiegoś czasu, różnie z tym bywało do tej pory. W pewnym stopniu udało się je wyeliminować ze sprzedaży na Allegro, nie ma już ich tak dużo, a jak się pojawiają, to są zaciągane z Allegro Lokalnie. Więc ten proces będzie wymagał poprawy ze strony Allegro.

Aktualny (sprzed godziny) zrzut ekranu z wyszukiwania na Allegro na hasło Netflix:

Od 4 stycznia do tej listy dopisany będzie zakaz sprzedaży podobnego stałego lub czasowego dostępu do kont streamingowych z muzyką, jak Spotify i Tidal oraz do gier. Allegro wymienia tu takie pozycje jak: Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network, Xbox Live.

Wyjątek będą tu stanowiły gry“free to play”, których użytkownicy będą mogli nadal sprzedawać swoje konta na Allegro wraz z całą ich zawartością.

Mam nadzieję, że to wyczyści Allegro z tego typu ogłoszeń, które pojawiają się w niezliczonych ilościach i to często pod jednym kontem sprzedawcy. Co przyjmuje w skrajnych przypadkach postać spamowania serwisu ofertami sprzedaży kont do gier czy różnych serwisów streamingowych.

Na koniec dla kontrastu zła wiadomość, od 20 stycznia Allegro znowu podniesie prowizje od sprzedaży w takich kategoriach jak Elektronika, Moda, Dom i ogród, Supermarket, Dziecko, Uroda, Zdrowie, Kultura i rozrywka, Sport i turystyka, Motoryzacja, Kolekcje i sztuka czy Firma i usługi.

Ze szczegółami wszystkich zmian, wraz z nową wysokością prowizji w wymienionych kategoriach, znajdziecie na stronach Allegro.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu