Intel

Oto Gigabyte H370 AORUS Gaming 3 - pierwsza płyta z chipsetem H370

Kamil Pieczonka
6

Wiele wskazuje na to, że pomimo ogromnych oczekiwań, na nowe układy z rodziny Coffee Lake i nowe płyty główne z prawdziwymi chipsetami z serii 300 poczekamy jeszcze do kwietnia. Co prawda kilka dni temu pisałem, że kolejne przecieki zapowiadają rychłą premierę, ale wygląda na to, że Intel ma jednak inne plany.

W zeszłym tygodniu pojawiło się nieco więcej informacji na temat nadchodzących premier. I tak wszystko wskazuje na to, że na płyty główne z chipsetami H370, B360 i H310 poczekamy jeszcze do kwietnia. Jest oczywiście informacja nieoficjalna i możemy się tylko domyślać, dlaczego Intela zwleka, ale wydaje mi się, że może mieć to związek z planowaną premierą procesorów konkurencji. Oznacza to zatem, że przyszły miesiąc będzie bardzo ciekawy.

Gigabyte H370 AORUS Gaming 3

Nie zmienia to jednak faktu, że w sieci pojawiają się kolejne informacje o nowych produktach. Niemiecki serwis HardwareLuxx opublikował nawet pierwsze zdjęcia płyty głównej z chipsetem H370 od Gigabyte. Co prawda musiał je po kilku godzinach zdjąć, ale co raz trafi do sieci, zostaje w niej już na zawsze. Dzięki temu i my możemy się przyjrzeć produktowi firmy Gigabyte, który będzie pozycjonowany na nieco niższą półkę cenową niż modele z Z370.

Gigabyte H370 AORUS Gaming 3 nie różni się specjalnie wyglądem o innych płyt z serii AORUS Gaming. Utrzymana w czarno-pomarańczowej kolorystyce wyposażona została między innymi w dwa sloty PCIe 16x, cztery sloty PCIe 1x, cztery sloty dla pamięci RAM oraz wszędobylskie diody LED. Poza tym mamy też dwa gniazda na dyski w standardzie M.2, sześć portów SATA, kilka portów USB 2.0/3.0 oraz jeden USB typu C.

Warto też odnotować obecność bezprzewodowej karty sieciowej, która może być standardem dla nowej generacji płyt głównych, a to za sprawą integracji kontrolera WiFi w chipsetach z serii 300. W Z370 tego nie ma, bo tak naprawdę jest to tylko lekko zmodyfikowany chipset starszej generacji, Z270. To własnie prace nad chipsetami mogły tak mocno opóźnić premierą nowych płyt głównych. Niestety nie mamy żadnych informacji na temat cen.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu