Microsoft

Gesty 3D i Mixview w Windows 10 dla telefonów potwierdzone!

Jakub Szczęsny
18

Portal Windows Central z kilku źródeł zdołał potwierdzić, iż w Windows 10 znajdą się rozwiązania, które pozwolą na obsługę nowej mobilnej platformy Microsoftu za pomocą gestów wykonywanych w powietrzu. Rozwiązanie to zaczerpnie nieco z korzeni nowego Windows, Zune. W tym oto środowisku natomiast zos...

Portal Windows Central z kilku źródeł zdołał potwierdzić, iż w Windows 10 znajdą się rozwiązania, które pozwolą na obsługę nowej mobilnej platformy Microsoftu za pomocą gestów wykonywanych w powietrzu. Rozwiązanie to zaczerpnie nieco z korzeni nowego Windows, Zune. W tym oto środowisku natomiast zostały zapoczątkowane "kafelki", które zyskają zupełnie nową funkcję.

Temat ten można powiązać z pracami nad projektem McLaren, który może się okazać podwaliną dla pierwszych telefonów Microsoftu z systemem Windows Phone 10. Powraca "MixView", "eksplodujący kafelek", który zostanie przystosowany właśnie do obsługi za pomocą gestów 3D, o których po raz pierwszy wspomniano przy okazji McLarena.

Rozwiązanie to jest podobne do tego, co oferują urządzenia Note od Samsunga. W nich za pomocą rysika możemy tuż nad nimi wywołać predefiniowane funkcje. Podobnie będzie z Windows Phone 10, nad którym również można wykonać odpowiedni gest palcem, a z kafelków "wyskoczy" odpowiedni pakiet funkcjonalności. Nie wiadomo jednak, jak to zostanie rozwiązane, natomiast życzyłbym sobie, by dla każdej aplikacji deweloper miał możliwość ustalenia własnych akcji wywoływanych za pomocą MixView. Na przykład - błyskawiczne przeniesienie się do ekranu tworzenia nowej wiadomości e-mail z poziomu kafelka .

To natomiast potwierdza niejako moje ustalenia dotyczące nowych urządzeń z Windows Phone. McLaren prawdopodobnie jest TYLKO urządzeniem służącym do testowania nowej funkcji, która zostanie zaimplementowana w smartfonach, które zadebiutują w następnym roku.

Działanie MixView opisano na podstawie Facebooka - jest to po prostu specjalna część interaktywnego kafelka w Windows Phone 10, który po uruchomienia "MixView" pokaże nam nie tylko zbiorczą liczbę powiadomień, ale także i skróty z aktywności, wiadomości, zaproszenia do znajomych. Po dotknięciu ekranu poza widokiem MixView, będzie można wrócić z powrotem do Ekranu Start.

Grafika: 1, 2, 3

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Windowswindows phone 10