Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Microsoft

Po co Microsoft miałby oddzielić aplikację poczty od systemu Windows Phone?

JS
Jakub Szczęsny
18

Aplikacja do obsługi poczty e-mail w systemie Windows Phone nie ma sobie równych. Sam próbowałem zastąpić ją jakąkolwiek inną i jak na razie nie widzę możliwości, by jakakolwiek inna propozycja mogła stanowić dla niej konkurencję. Świetnie współgra oczywiście z usługą Hotmail od Microsoftu, nieco go...

Aplikacja do obsługi poczty e-mail w systemie Windows Phone nie ma sobie równych. Sam próbowałem zastąpić ją jakąkolwiek inną i jak na razie nie widzę możliwości, by jakakolwiek inna propozycja mogła stanowić dla niej konkurencję. Świetnie współgra oczywiście z usługą Hotmail od Microsoftu, nieco gorzej z Gmailem, jednak można rzec, iż jest znośnie. Okazuje się, że Microsoft myśli nad oddzieleniem aplikacji poczty od systemu mobilnego.

Mimo naprawdę dobrej jakości wbudowanej w system aplikacji pocztowej, nie można stwierdzić, by wiało od niej innowacyjnością. Problemem jest na przykład fakt, iż ten komponent systemu nie może być aktualizowany tak, jak na przykład systemowa aplikacja do odtwarzania muzyki, zresztą regularnie uaktualniana przez Microsoft. Stąd większe modyfikacje przechodzi ona dopiero wraz z udostępnieniem całościowej aktualizacji systemu.

Oddzielona od systemu aplikacja pocztowa Microsoftu ma szansę być częściej aktualizowana oraz ma pełnić kilka innych funkcji, przy okazji spajając ze sobą Skype oraz Facebooka, oferując dla nich także i czat, podobnie jak webowa aplikacja Outlooka.

O ile niektórym owe doniesienia mogą wydawać się niedorzeczne, ostatnie wydarzenia związane z Microsoftem wydają się być logiczne. Zakup Acompli, czyli w wielkim uproszczeniu "microsoftowskiego Inboxa" pozwoli na stworzenie multiplatformowej aplikacji pocztowej pod banderą Microsoftu. Taką, która byłaby obecna nie tylko na Windows Phone, ale i na iOS oraz Androidzie - przy czym ów fakt kontynuowałby ideę postępującej eksternalizacji Microsoftu do innych ekosystemów.

Zmian w kwestii aplikacji pocztowej dla Windows Phone możemy się spodziewać już niedługo, bowiem w styczniu zapewne zobaczymy oprócz konsumenckiej wersji Windows 10, także i wersję deweloperską odświeżonej platformy mobilnej. Odpowiedź Microsoftu na Hangouts, Inbox oraz iMessage wydaje się być bardzo potrzebna - zwłaszcza w kontekście wzmocnienia marki, także i dzięki postępującej w dalszym ciągu eksternalizacji. To dobry kierunek - ciekaw jestem jednak, czy ta aplikacja (o ile się ukaże, a Microsoft postanowi wzmocnić własną markę poczty elektronicznej) będzie konkurencyjna dla rozwiązań z Androida, czy też iOS.

Grafika: 1, 2

Źródło: WMPoweruser

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu