Gry

Gry z peceta na wysokich detalach w Chrome i na Makach

Konrad Kozłowski
Gry z peceta na wysokich detalach w Chrome i na Makach
31

Na tak dobre wieści czekało wielu graczy. Usługa grania w chmurze GeForce NOW dostępna w przeglądarce Chrome i na komputerach Mac z procesorem M1.

Internet i dowolne urządzenie - granie w chmurze nie wymaga niczego więcej

Najlepsze gry jeszcze nigdy nie były tak łatwo dostępne - piszę to bez cienia wątpliwości, że gry w chmurze dzięki streamingowi staną się w najbliższej przyszłości prawdziwym hitem. Nie ogranicza nas już ani infrastruktura, ani prędkość dostępnych łącz, tym bardziej że tuż za rogiem czai się popularyzacja i upowszechnienie sieci 5G, więc granie w chmurze nie będzie już zarezerwowane dla stacjonarnego internetu i domowego Wi-Fi.

Telewizor i kontroler – nie potrzebujesz nic więcej, by grać. Stadia i GeForce NOW na smart TV LG

Niezależnie od specyfikacji naszego komputera najnowsze tytuły nagle stają się w zasięgu sprzętowych możliwości, bo maszyna musi jedynie sprostać streamingowi obrazu i dźwięku. Może to być laptop, komputer stacjonarny, Mac, Chromebook, tablet, smartfon lub przystawka do TV, a od teraz swoboda jest jeszcze większa, dzięki dostępności usługi GeForce NOW w oknie przeglądarki Chrome również na komputerach Mac z autorskim procesorem Apple M1.

Stadia vs. GeForce NOW

Rozwój usługi jest niezwykle dynamiczny w ostatnim czasie i nietrudno w tym doszukiwać się motywacji ze strony konkurencji. Google Stadia pojawiła się na nowych rynkach, w tym w Polsce, a kolejne będą dodawane w nadchodzących miesiącach. Biblioteka gier na Stadii może nie robić obecnie dużego wrażenia, ale lista firm, które zadeklarowały współpracę lub już z Google wspólnie działają nad nowymi tytułami jest naprawdę obszerna.

Google Stadia w Polsce. Wszystko, co musisz wiedzieć

Za nami premiera MADDEN NFL 21 od EA, który jest pierwszym tytułem wydawcy na Google Stadia, a kolejna ma być FIFA 21, co bez wątpienia przyniesie platformie kolejnych nowych użytkowników. Mimo, że posiadam tę grę na innych systemach, to obecność FIFY na Stadii sprawi, że nareszcie będę mógł zagrać w dokładnie tą samą, pełnoprawną grę na każdym urządzeniu i jest to dla mnie wizja, która wzbudza ogromne emocje.

GeForce NOW w przeglądarce Chrome i komputerami Mac z M1

GeForce NOW wyprzedziło Stadię z wprowadzeniem swojej usługi na urządzenia z iOS-em, gdzie sytuacja jest dość skomplikowana, ponieważ Apple nie dopuszcza klienckich aplikacji usług w App Store. Zamiast tego firmy przygotowały przeglądarkowe wersje swoich platform, z których można korzystać w Safari. Kolejnym krokiem NVIDII jest udostępnienie GeForce NOW w przeglądarce Chrome, gdzie Stadia obecna jest od samego początku.

Gry z PC na iPhone’ach i iPadach dostępne dzięki GeForce NOW!

Wersja beta, oprócz Chrome'a, trafia także na komputery Mac z procesorem M1, który pomimo swojej wysokiej wydajności nie zagwarantują teraz graczom dostępu do największych tytułów z powodu braku kompatybilności. Rozwiązaniem jest chmura, która jest najbardziej uniwersalna, bo tak naprawdę w pewnym momencie zupełnie nieistotne będzie na czym gramy.

Jak zagrać w GeForce NOW w przeglądarce?

By zagrać na GeForce NOW w przeglądarce należy odwiedzić adres https://play.geforcenow.com. Do przygotowania usługi użyto frameworku WebRTC i NVIDIA podkreśla, że nie gwarantuje działania GeForce NOW w innych przeglądarkach (na Edge dla Windows 10 zwracany jest komunikat o braku kompatybilności). Jednocześnie NVIDIA wprowadziła kilka usprawnień, na przykład tworzenie skrótów na pulpicie do ulubionych gier czy udostępnianie adresu innym graczom do danej gry.

Za słaby pecet na Cyberpunka 2077? Oceniamy streaming gry na Stadii i GeForce NOW

To jednak zupełnie co innego, aniżeli State Share na Stadii, który pozwala kontynuować rozgrywkę w danej grze od dokładnego momentu, z dokładnie tym samym ekwipunkiem czy poziomem życia. GeForce NOW odnotowało największe oblężenie usługi w okolicy Cyberupunka 2077, gdy platforma gwarantowała rozgrywkę z RayTracingiem. W odróżnieniu od Stadii niedostępny jest jednak jeszcze stream w 4K, a jedynie 1080p.

Źródło: XDA

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu