iOS

Gry z PC na iPhone'ach i iPadach dostępne dzięki GeForce NOW!

Konrad Kozłowski
Gry z PC na iPhone'ach i iPadach dostępne dzięki GeForce NOW!
6

Tak jak się spodziewaliśmy, NVIDIA ogłosiła dzisiaj możliwość uruchamiania usługi GeForce NOW na urządzeniach mobilnych Apple. Nie chodzi jednak o aplikacje mobilną.

Gry z PC na iPhonie i iPadzie

Zgodnie z przewidywaniami, NVIDIA postawiła na webową wersję usługi, która działa dzięki webRTC w przeglądarce internetowej Safari na iOS oraz iPadOS. Oznacza to, że wszystkie gry z katalogu usługi będą dostępne do uruchomienia na mobilnym urządzeniu od Apple i będą streamowane przez Sieć. Nie przewidziano dodania żadnych dodatkowych sposób kontroli nad grą w formie ekranowych przycisków - niezbędne jest skorzystanie z kontrolera podłączanego przez Bluetooth. Jeśli ciekawi Was, czy będą też działać klawiatura i myszka, to zapytaliśmy o to w trakcie specjalnego spotkania i mamy konkretną odpowiedź: klawiatura działała podczas testów, ale mysz nie w związku z czym usługa oficjalnie nie będzie wspierać takiego sposobu rozgrywki, więc pogramy tylko w tytuły obsługiwane padem.

Gry z PC na Androidzie – GeForce Now lepsze niż Google Stadia?

To spore wydarzenie dla graczy posiadających urządzenia Apple, ponieważ ze względu na regulamin App Store nie mogą tam trafić takie aplikacje jak NVIDIA GeForce Now czy Xbox Game Pass oferująca grę w chmurze. Wiemy, że Microsoft pracuje nad wprowadzeniem tej usługi na urządzenia Apple, natomiast NVIDIA właśnie to zrobiła. Dla osób, które posiadają iPady to bardzo dobra wiadomość, bo teraz tablet Apple może być jeszcze lepszą, dużą przenośną konsolą do używania w domu, gdy inne ekrany są zajęte, a nie będzie ograniczony do asortymentu App Store.

GeForce Now na innych urządzeniach oraz w Chrome

W trakcie spotkania mieliśmy okazję podpytać pracowników NVIDII także o inne aspekty działalności GeForce NOW, która działa m. in. na przystawce Shield TV. Jeśli chodzi o wsparcie innych tego rodzaju urządzeń, to nie jest to na ten moment przewidziane, ale firma nie blokuje instalacji i używania aplikacji na innych urządzeniach.

Razer Kishi ma więcej wspólnego z przyszłością gier, niż nowe konsole

Nie może być jednak mowy o oficjalnym wsparciu. W kontekście aplikacji na konsole PlayStation czy Xbox (o nią zapytano), to NVIDIA poprosiła o skierowanie pytania do Microsoftu, co oczywiście odnosi się do polityki sklepu z aplikacjami i grami na konsolach. NVIDIA nie deklaruje wejścia na rynek deweloperów gier, nie będzie ich tworzyć z myślą o swojej usłudze (tzw. exclusivy) - stawia na pełnienie roli pośrednika, który pozwala grać na czym chcemy i gdzie chcemy. W kontekście obsługi Chrome webRTC firma zapowiedziała udostępnienie w I kwartale przyszłego roku.

GeForce NOW i gry z GOG

Na taki gadżet Xboksa czekam bardziej niż na nową konsolę

Z innych wiadomości warto wspomnieć o dodaniu wsparcia dla sklepu GOG, gdzie znajdziemy mnóstwo nowych, ale i starszych gier, które nie działają na innych urządzeniach. Sklep dołącza do usług Steam, Epic i Uplay. W chwili udostępnienia gier Watch Dogs: Legion, Assassin’s Creed Valhalla i Cyberpunk 2077 pojawi się wsparcie RTX.

Usługa GeForce Now kosztuje 25 zł miesięcznie lub 125 zł jeśli zapłacicie z góry za pół roku. Jest też wersja darmowa, ale będziecie musieli pogodzić się z góry narzucanymi przerwami w rozgrywce co godzinę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu