Nie oszukujmy się, nie ma po co. Już za kilka dni ruszy prawdziwe zakupowe szaleństwo. Najpierw Mikołajki, potem Gwiazdka. W krajach anglosaskich trwa...
Nie oszukujmy się, nie ma po co. Już za kilka dni ruszy prawdziwe zakupowe szaleństwo. Najpierw Mikołajki, potem Gwiazdka. W krajach anglosaskich trwa już od kilku dni, u nas ten choinkowy chaos rozpocznie się lada chwila. I zacznie się nerwowe zastanawianie, co kupić i ile wydać. Jak na zawołanie pojawił się właśnie ostatni cenowy raport PayPala, z którego można wyciągnąć kilka ciekawych informacji.
Uwaga, nie jest to reklama serwisu ani lokowanie towaru, a wszelkie podobieństwa do prawdziwych postaci są całkowicie niezamierzone. A tak zupełnie na serio, z ostatnich danych przedstawionych przez PayPal, który zbadał, jak sprzedaje się blisko 60 produktów w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i niektórych krajach Azji, czyli tam, gdzie nasi rodacy najchętniej zaopatrują się online, wyłania się całkiem ciekawa zakupowa mapa.
Według serwisu najtaniej jesteśmy w stanie kupować w USA i Azji i to mimo ceł i VATu. Dla przykładu cena iPada 2 w niektórych azjatyckich krajach zaczyna się od 1730 złotych, w USA to koszt oscylujący w okolicach 1500zł. W Polsce – 2099zł. Amerykański kierunek polskich klientów można dostrzec chociażby po wzroście wydanych przez nich pieniędzy – w 2009 roku Polacy kupujący za pomocą PayPal w USA wydali około 35 milionów dolarów, w 2010 – już 40 milionów.
Gdzie najchętniej kupujemy? Według PayPal najwięcej, bo 28% użytkowników z Polski kupuje w USA, zaraz za tym krajem w kolejce plasuje się szeroko pojęta Azja z 19% i Wielka Brytania z tym samym odsetkiem. Tuż za nimi są Niemcy – 15%, a 19% przypada na pozostałe kraje UE.
Raport cenowy serwisu nie jest zbyt szczegółowy i raczej ma na celu zachęcenie do zakupu produktów, oczywiście za pośrednictwem firmy, niemniej jednak warto dostrzec, w jakie strony wiodą Polaków zakupy przez neta. USA i Wielka Brytania to żadne novum. Za to widać, że kupowanie w Azji staje się coraz popularniejsze. Szkoda, że nie ma więcej szczegółów dotyczących akurat tego regionu.
A gdzie Wy kupujecie prezenty, w Polsce czy za granicą?
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu