Felietony

Red Sky robi swoje i wypuszcza kolejny serwis czyli webctor.com

Grzegorz Marczak
Red Sky robi swoje i wypuszcza kolejny serwis czyli webctor.com
20

Nie chcę za bardzo słodzić ale wygląda na to, że Red Sky wyrasta na jedną z bardziej efektywnych firm w dziedzinie tworzenia globalnych serwisów internetowych. Zaczęli globalnie i sumiennie kontynuują ten trend uruchamiają alternative.to, pnop.com, wowin.com, rotfllol.com a teraz webctor.com. Ich...

Nie chcę za bardzo słodzić ale wygląda na to, że Red Sky wyrasta na jedną z bardziej efektywnych firm w dziedzinie tworzenia globalnych serwisów internetowych. Zaczęli globalnie i sumiennie kontynuują ten trend uruchamiają alternative.to, pnop.com, wowin.com, rotfllol.com a teraz webctor.com.

Ich ostatnie dzieło czyli jak wspomniałem webctor.com, to próba zrobienia międzynarodowego serwisu o zdrowiu. Połączenia społeczności z dość kluczowymi informacjami jak rekomendacje lekarzy, pytania i odpowiedzi, baza chorób i leków, baza artykułów oraz grupy związane z konkretnymi zagadnieniami zdrowotnymi. Wszystko w jednym miejscu w dość przyjemnej ale nie krzykliwej formie. Jedynie co mnie drażni (zawsze) to zdjęcie Pani doktór, takie klasyczne kupione na jakimś istockphoto, mam awersję do tego typu landrynkowych ujęć robionych pod sprzedaż. No ale to nie jest serwis dla geeków technologicznych.

Oto jak Twórcy serwisu opisują webctor.com

Stworzyliśmy serwis, będący rzetelnym źródłem wiedzy na temat medycyny. To miejsce, gdzie wiedza medyczna przekazywana jest w profesjonalny i swobodny sposób. Wysoki poziom dyskusji, ciekawe artykuły i eksperci na wyciągnięcie ręki, to już dziś znajdziecie na Webctor.com
Widać, że zapowiedzi są dość huczne, osobiście jestem ciekawy jak chcą zapewnić wysoki poziom merytorycznej wiedzy w przypadku innych niż statyczne produkowane przez nich treści (artykuły, bazy chorób, leków itp). Oczywiście zawsze można do współpracy zaprosić specjalistów z różnych dziedzin związanych ze zdrowiem i medycyną. Wiem jednak jak to się kończy, mała aktywność, brak motywacji do konsultowania czegokolwiek online jeśli nie idą za tym pieniądze itp.

Jeśli więc statyczne treści mają zawierać tę rzetelną wiedzę to może być to za mało. Ważnym aspektem będzie tutaj z pewnością ocena lekarzy, ważnym ale też ciężkim do zweryfikowania. Wydaje mi się, że stworzenie naprawdę dobrej ogólnoświatowej bazy z rekomendowanymi lekarzami może być "koniem pociągowym" dla takiego serwisu ale też z drugiej strony wyzwaniem, któremu można nie podołać.

W każdym razie, nowa inicjatywa Red Sky wygląda na pomysł z dużymi ambicjami, a takie lubię i dlatego im mocno kibicuje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupred sky